Na świąteczną nutę

Ostatnia szkolna sobota w tym roku upłynęła wszystkim w bardzo świątecznej atmosferze. Uczniowie poznawali podczas lekcji polskie tradycje bożonarodzeniowe i wykonywali ozdoby choinkowe. Głównym punktem świętowania była zaś akademia, która odbyła się w tym roku dwa razy. Najpierw młodsze klasy podziwiały występy chóru szkolnego i tancerzy, później z kolei starsze grupy i licznie przybyła Polonia. Piękne stroje i anielskie kolędowanie wprawiły zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. W tak uroczystej atmosferze zostały też przekazane oficjalne gratulacje dla naszej wieloletniej nauczycielki – Urszuli Niemczycki, która w przedświątecznym tygodniu odebrała najwyższe odznaczenie przyznawane w resorcie edukacji – Medal Komisji Edukacji Narodowej. Również kiermasz stroików cieszył sie ogromnym zainteresowaniem i dopełnił świąteczną atmosferę swoimi dekoracjami. A tymczasem pozostało nam oczekiwanie na świętowanie w domowym zaciszu i rodzinnym gronie.

Życzymy wszystkim zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych wśród najbliższych

oraz szczęścia, uśmiechu i pogody ducha w nadchodzącym Nowym 2022 Roku!!!

Dyrekcja, Zarząd oraz Grono Pedagogiczne

Tekst – R. Senenko          Zdjęcia – J. Chojnowski Schroeder, R. Senenko, P. Sobon