• +1 860 604-7797
 • biuro.szkolajp@gmail.com
 • P.O. BOX 2221 New Britain, CT 06050-2221
 • Często Zadawane Pytania

  Rejestracja Do Naszej Szkoły

  Dziecko zapisać można w sobotę w biurze Szkoły w New Britain High School (Freshman Academy) w ciągu roku szkolnego w godzinach 8:30-12:30 lub na polonijnych imprezach gdzie Szkoła ma swoje stoiska – Little Poland Festival i Dożynki.

  Można również wysłać listownie wypełniony formularz z oplata rejestracyjna na adres korespondencyjny Szkoły.

  Formularz rejestracyjny dostępny jest po prawej stronie ekranu lub w biurze Szkoły. Wypełnia się jedną rejestrację na rodzinę, wpisując na niej wszystkie dzieci.

  Opłata rejestracyjna w wysokości $50 jest opłatą od rodziny. Czesne za rok szkolny 2017/18 wynosi $460 za jedno dziecko, $660 za dwoje dzieci i $760 za troje dzieci z tej samej rodziny. Preferowaną formą płatności jest czek z
  wpisanym imieniem i nazwiskiem dziecka w opisie.

  Termin pierwszej raty (połowy) za szkole mija w pierwsza sobotę października a termin drugiej raty mija w pierwsza sobotę stycznia.

  Zajęcia odbywają się w New Britain High School (Freshman Academy) w soboty w godzinach od 8:30 do 12:30, wg kalendarza dostępnego na stronie internetowej szkoły.

  Dyżury

  Aby zapewnić bezpieczeństwo i sprawne funkcjonowanie naszej Szkoły, każda rodzina zapisując dziecko/dzieci jest zobowiązana do odpracowania 5 godziny społecznych w formie dyżuru na terenie Szkoły. Dyżurujący rodzic otrzymuje grafik informujący, gdzie o danej godzinie powinien utrzymywać bezpieczeństwo i porządek.

  Niezależnie od ilości dzieci zapisanych w szkole z danej rodziny, rodzice dyżurują tylko jedna sobotę w roku szkolnym.

  Dyżur rozpoczyna się o godzinie 8:15 i kończy o 12:45. Bardzo ważne jest, aby rodzice odebrali swój grafik z biura przed rozpoczęciem dyżuru i usprawnili proces przyprowadzania dzieci do szkoły jak i ich odbierania po zajęciach.

  Tak. Rodzice, którzy nie mogą odpracować dyżuru w ciągu roku szkolnego, zobowiązani są zapłacić opłatę w wysokości $100 z tytułu dyżuru.

  Podręczniki

  Podręczniki można zakupić:
  a) na Dożynkach, pod koniec sierpnia (dokładna data zostanie ustalna i podana przez Klub Sokolnia).
  b) na spotkaniu orientacyjnym rodziców klas 0-1, przed rozpoczęciem roku szkolnego (sprzedawane są wówczas
  podręczniki jedynie do klas 0-1).
  c) podczas rozpoczęcia roku szkolnego oraz przez następne 3-4 soboty,w zależności od potrzeb.

  Cennik wraz z listą obowiązujacych podręczników został umieszczony na stronie internetowej szkoły.

  Szkoła nie prowadzi sprzedaży podręczników używanych, ponieważ nie może uczestniczyć w negocjacjach pomiędzy sprzedającym a kupującym (rodzic-rodzic, rodzic –dziecko). Dla wszystkich osób zainteresowanych nabyciem używanych podręczników kilka praktycznych wskazówek, gdzie i jak można je nabyć.
  a) kontakt pomiędzy dziećmi (można popytać pod koniec roku szkolnego, czy ktoś ze starszej klasy planuje sprzedać podręczniki),
  b) kontakt pomiędzy rodzicami,
  c) można zamieścić ogłoszenie w mediach społecznościowych (n.p. Facebook) o chęci sprzedaży lub zakupu podręczników.

  Materiały Wizualne

  Oczywiście, na tak długo jak nie koliduje to z pracami osób, które w danym momencie filmują lub fotografują w imieniu szkoły.

  Taka możliwość istnieje i wielokrotnie dzielimy się tymi materiałami z lokalnymi mediami. Szczegółowych informacji można zasięgnąć u pana Marcina Rafalowicza (sekcja Kontakt).

  Produkcja materiałów filmowych oraz zdjęć jest czasochłonna i bardzo często zajmuje kilka tygodni. Ogłoszenia odnośnie nabycia indywidualnych produkcji znajdą państwo na naszym profilu Facebook, stronach naszej Szkoły i w ogłoszeniach do rodziców, które wysyłane są e-mailem i na pocztę głosową.

  Na dzień dzisiejszy w naszym biurze znajdują się wszystkie nagrania ubiegłoroczne oraz Akademia Świąteczna z tego roku. Niebawem będzie można też nabyć Pasowanie na Ucznia z tego roku.

  Tak, aczkolwiek wszystko w ramach rozsądku.

  Jako Szkoła i udzielający się tam rodzice rozumiemy potrzebę uwieczniania tych jakże ważnych momentów w życiu dziecka. Pamiętajmy, że nie każdy jest zwolennikiem portali socjalnych i nadmierne tego rodzaju zachowanie nie będzie tolerowane.

  Natomiast kategorycznie zabrania się fotografowania i filmowania dzieci w celach komercyjnych.

  Wszelkie dodatkowe pytania lub komentarze prosimy kierować do Marcina Rafalowicza (sekcja kontakt).

  Naszą stroną internetową zajmuje się Komitet Prasowy. Najszybszą formą kontaktu jest adres e-mailowy: polskaszkolajp@gmail.com.

  Staramy się odpowiadać na państwa pytania i komentarze w ramach możliwości.

  Na początku roku 2017 Szkoła rozpoczęła swój własny kanał YouTube, do którego oglądania serdecznie państwa zapraszamy. Znajduje się tam już wiele materiałów z wydarzeń i występów naszych uczniów.

  Szkoła zastrzega sobie prawo do publikowania tych wydarzeń w serwisach YouTube oraz Vimeo.

  Adres naszego kanału:

  https://www.youtube.com/channel/UCBvt2TC1PA-WFIjNkTD2fCw

  Masz Pytanie?

  Wiadomość dodatkowa