• Często zadawane pytania

Rejestracja do naszej szkoły

Zajęcia dla dzieci oferowane są w klasach 0-10. Najmłodsza grupa to dzieci, które ukończyły 5 lat.

Dziecko można zapisać w sobotę w biurze szkoły w New Britain High School (Media Center) w ciągu roku szkolnego w godzinach 8:30-12:30 lub na polonijnych imprezach,  podczas których szkoła ma swoje stoiska – Little Poland Festival i Dożynki w New Britain.

Można również wysłać listownie wypełniony formularz z opłatą rejestracyjną na adres korespondencyjny szkoły.

Formularz rejestracyjny dostępny jest po prawej stronie ekranu lub w biurze szkoły. Wypełnia się jedną rejestrację na rodzinę, wpisując na niej wszystkie dzieci.

Opłaty za szkołę wyszczególnione są na formularzu rejestracyjnym obowiązującym w danym roku szkolnym. Formularz dostępny jest po prawej stronie ekranu lub w biurze szkoły. Płatności przyjmujemy tylko i wyłącznie w formie czeku lub płatności PayPal poprzez stronę szkoły.

Terminy opłat za szkołę podane są na formularzu rejestracyjnym obowiązującym w danym roku szkolnym. Formularz dostępny jest po prawej stronie ekranu lub w biurze szkoły.

Zajęcia odbywają się w New Britain High School (II piętro) w soboty w godzinach od 8:30 do 12:30, według kalendarza dostępnego na stronie internetowej szkoły.

Dyżury

Aby zapewnić bezpieczeństwo i sprawne funkcjonowanie naszej szkoły, każda rodzina zapisując dziecko/dzieci jest zobowiązana do odpracowania 5 godzin społecznych w formie dyżuru na terenie szkoły. Dyżur należy odpracować ZA KAŻDE dziecko z rodziny zapisane do naszej szkoły. Przed rozpoczęciem dyżuru dyżurujący rodzic otrzymuje grafik informujący o tym gdzie i o której godzinie powinien utrzymywać bezpieczeństwo i porządek.

Dyżur należy odpracować do 20 maja bieżącego roku szkolnego ZA KAŻDE dziecko z rodziny zapisane do naszej szkoły.

Dyżur rozpoczyna się o godzinie 8:15 i kończy o 12:45. Bardzo ważne jest, aby rodzice odebrali swój grafik z biura przed rozpoczęciem dyżuru i usprawnili proces przyprowadzania dzieci do szkoły jak i ich odbierania po zajęciach.

Tak. Rodzice, którzy nie mogą odpracować dyżuru w ciągu roku szkolnego, zobowiązani są zapłacić opłatę w wysokości $100 z tytułu dyżuru.

Podręczniki

Podręczniki można zakupić podczas rozpoczęcia roku szkolnego oraz w ciągu roku szkolnego, w zależności od potrzeb.

Cennik wraz z listą obowiązujacych podręczników został umieszczony na stronie internetowej szkoły w sekcji “Ważne” -> “Podręczniki na rok …”

Materiały wizualne

Oczywiście, o ile nie koliduje to z pracami osób, które w danym momencie filmują lub fotografują w imieniu szkoły.

Taka możliwość istnieje i wielokrotnie dzielimy się tymi materiałami z lokalnymi mediami. Szczegółowych informacji można zasięgnąć pod adresem e-mail prasowy@szkolajp.com

Produkcja materiałów filmowych oraz zdjęć jest czasochłonna i bardzo często zajmuje kilka tygodni. Ogłoszenia odnośnie nabycia indywidualnych produkcji znajdą Państwo na naszym profilu Facebook, stronach naszej szkoły i w ogłoszeniach do rodziców, które wysyłane są e-mailem i na pocztę głosową.

Tak, aczkolwiek wszystko w ramach rozsądku.

Jako szkoła i udzielający się tam rodzice rozumiemy potrzebę uwieczniania tych jakże ważnych momentów w życiu dziecka. Pamiętajmy jednak, że nie każdy jest zwolennikiem portali społecznościowych i nadmierne tego rodzaju zachowanie nie będzie tolerowane.

Natomiast kategorycznie zabrania się fotografowania i filmowania dzieci w celach komercyjnych.

Naszą stroną internetową zajmuje się Komitet Prasowy. Najszybszą formą kontaktu jest adres e-mailowy: prasowy@szkolajp.com.

Staramy się odpowiadać na Państwa pytania i komentarze tak szybko, jak to tylko możliwe.

Na początku roku 2017 szkoła rozpoczęła swój własny kanał YouTube, do którego oglądania serdecznie Państwa zapraszamy. Znajduje się tam już wiele materiałów z wydarzeń i występów naszych uczniów.

Szkoła zastrzega sobie prawo do publikowania tych wydarzeń w serwisach YouTube oraz Vimeo.

Adres naszego kanału:

Masz pytanie?