• +1 860 604-7797
 • biuro.szkolajp@gmail.com
 • P.O. BOX 2221 New Britain, CT 06050-2221
 • Często zadawane pytania

  Rejestracja do naszej szkoły

  Zajęcia dla dzieci oferowane są w klasach 0-10. Najmłodsza grupa to dzieci, które ukończyły 5 lat.

  Dziecko można zapisać w sobotę w biurze szkoły w New Britain High School (Media Center) w ciągu roku szkolnego w godzinach 8:30-12:30 lub na polonijnych imprezach,  podczas których szkoła ma swoje stoiska – Little Poland Festival i Dożynki w New Britain.

  Można również wysłać listownie wypełniony formularz z opłatą rejestracyjną na adres korespondencyjny szkoły.

  Formularz rejestracyjny dostępny jest po prawej stronie ekranu lub w biurze szkoły. Wypełnia się jedną rejestrację na rodzinę, wpisując na niej wszystkie dzieci.

  Opłata rejestracyjna w wysokości $75 jest opłatą od rodziny. Czesne za rok szkolny 2018/19 wynosi $475 za jedno dziecko, $675 za dwoje dzieci i $775 za troje dzieci z tej samej rodziny. Płatności przyjmujemy tylko i wyłącznie w formie czeku lub money order.

  Termin pierwszej raty (połowy) za szkołę mija w pierwszą sobotę października, a termin drugiej raty mija w drugą sobotę stycznia danego roku szkolnego.

  Zajęcia odbywają się w New Britain High School (Drugie piętro) w soboty w godzinach od 8:30 do 12:30, według kalendarza dostępnego na stronie internetowej szkoły.

  Dyżury

  Aby zapewnić bezpieczeństwo i sprawne funkcjonowanie naszej szkoły, każda rodzina zapisując dziecko/dzieci jest zobowiązana do odpracowania 5 godzin społecznych w formie dyżuru na terenie szkoły. Dyżurujący rodzic otrzymuje grafik informujący o tym gdzie i o której godzinie powinien utrzymywać bezpieczeństwo i porządek.

  Niezależnie od ilości dzieci z danej rodziny zapisanych w szkole, rodzice dyżurują tylko jedną sobotę w roku szkolnym.

  Dyżur rozpoczyna się o godzinie 8:15 i kończy o 12:45. Bardzo ważne jest, aby rodzice odebrali swój grafik z biura przed rozpoczęciem dyżuru i usprawnili proces przyprowadzania dzieci do szkoły jak i ich odbierania po zajęciach.

  Tak. Rodzice, którzy nie mogą odpracować dyżuru w ciągu roku szkolnego, zobowiązani są zapłacić opłatę w wysokości $100 z tytułu dyżuru.

  Podręczniki

  Podręczniki można zakupić:
  a) na Dożynkach w New Britain, trzecia sobota sierpnia
  b) na spotkaniu informacyjnym dla rodziców, na tydzień przed rozpoczęciem roku szkolnego
  c) podczas rozpoczęcia roku szkolnego oraz w ciągu roku szkolnego, w zależności od potrzeb.

  Cennik wraz z listą obowiązujacych podręczników został umieszczony na stronie internetowej szkoły w sekcji „Ważne” -> „Podręczniki na rok …”

  Materiały wizualne

  Oczywiście, o ile nie koliduje to z pracami osób, które w danym momencie filmują lub fotografują w imieniu szkoły.

  Taka możliwość istnieje i wielokrotnie dzielimy się tymi materiałami z lokalnymi mediami. Szczegółowych informacji można zasięgnąć u pana Marcina Rafałowicza (sekcja Kontakt).

  Produkcja materiałów filmowych oraz zdjęć jest czasochłonna i bardzo często zajmuje kilka tygodni. Ogłoszenia odnośnie nabycia indywidualnych produkcji znajdą Państwo na naszym profilu Facebook, stronach naszej szkoły i w ogłoszeniach do rodziców, które wysyłane są e-mailem i na pocztę głosową.

  Tak, aczkolwiek wszystko w ramach rozsądku.

  Jako szkoła i udzielający się tam rodzice rozumiemy potrzebę uwieczniania tych jakże ważnych momentów w życiu dziecka. Pamiętajmy jednak, że nie każdy jest zwolennikiem portali socjalnych i nadmierne tego rodzaju zachowanie nie będzie tolerowane.

  Natomiast kategorycznie zabrania się fotografowania i filmowania dzieci w celach komercyjnych.

  Naszą stroną internetową zajmuje się Komitet Prasowy. Najszybszą formą kontaktu jest adres e-mailowy: prasowy@szkolajp.com.

  Staramy się odpowiadać na Państwa pytania i komentarze tak szybko, jak to tylko możliwe.

  Na początku roku 2017 szkoła rozpoczęła swój własny kanał YouTube, do którego oglądania serdecznie Państwa zapraszamy. Znajduje się tam już wiele materiałów z wydarzeń i występów naszych uczniów.

  Szkoła zastrzega sobie prawo do publikowania tych wydarzeń w serwisach YouTube oraz Vimeo.

  Adres naszego kanału:

  https://www.youtube.com/channel/UCBvt2TC1PA-WFIjNkTD2fCw

  Masz pytanie?

  Wiadomość dodatkowa