Gratulacje dla Pani Urszuli Niemczycki

W polskim konsulacie w Nowym Jorku odbyła się 16 grudnia uroczystość wręczenia medali Komisji Edukacji Narodowej. Z przyjemnością chcemy Państwa poinformować, że nauczycielka naszej szkoły – Urszula Niemczycka – znalazła się w zacnym gronie nauczycieli odznaczonych tym właśnie medalem. Prezes CPSD – Dorota Andraka – złożyła wszystkim zasłużone gratulacje, zaś Konsul Generalny RP – Adrian Kubicki – osobiście wręczył odznaczenia.W skróconym uzasadnieniu nadania medalu dla Pani Urszuli Niemczyckiej jasno możemy zobaczyć, że nie tylko zasłużyła, ale przede wszystkim na niego zapracowała:
    „Urszula Niemczycka ukończyła studia na Uniwersytecie Wrocławskim, uzyskując tytuł magistra pedagogiki, specjalność nauczanie początkowe. Bezpośrednio po studiach rozpoczęła pracę w szkole w Polsce gdzie przepracowała 8 lat. Pracę nauczyciela polonijego w Szkole Języka Polskiego w New Btitain rozpoczęła w roku 1992. Od tego czasu dała się poznać jako niestrudzony organizator życia polskiej szkoły na emigracji.
    Przez 2 lata łączyła pracę nauczyciela z funkcją zastępcy dyrektora szkoły, -aktywnie działała na rzecz przyłączenia szkoły do Centrali Polskich Szkόł Dokształcających w Ameryce, – była członkiem Komisji Statutowej i po przystąpieniu szkoły do CPSD w Ameryce poświęciła dużo czasu i pracy na tworzenie nowego Statutu Szkoły, który obowiązuje do dziś, – brała udział w Zjazdach Nauczycieli Polonijnych w San Francisco, Nowym Jorku i Orlando; – współorganizatorka i opiekunka pierwszej wakacyjnej wycieczki do Polski w 1999 roku.
    Od 2016 prowadzi wraz z Marzeną Radziwon ponad 35 osobową Szkolną Grupę Wokalną (SGW), której członkowie występują jako chór lub soliści; – współautorka i współreżyserka wielu oryginalnych scenariuszy widowisk organizowanych corocznie na Święta Bożego Narodzenia i Dzień Matki, – współorganizatorka corocznych akademii „Pasowanie na ucznia”.
    Jako prowadząca SGW uczestniczy wraz z Grupą w uroczystościach z okazji świąt państwowych, kościelnych, a także lokalnych. Grupa bierze również udział w imprezach organizowanych przez inne polonijne szkoły w Connecticut.
    Wymienione powyżej fakty są jedynie najbardziej widoczną częścią działania Urszuli Niemczyckiej. Oprócz tego należy podkreślić mnóstwo pracy i serca włożonych w pokolenia młodych Polaków, których wdzięcznosć widać na każdym kroku. Urszula Niemczycki była wielokrotnie nagradzana nagrodami dyrektora oraz dwukrotnie otrzymała Dyplom Uznania z CPSD (w 2010 i 2012 roku).”

Droga Ulu,
    Serdecznie gratulujemy Ci tego wyróżnienia i jesteśmy zaszczyceni, że możemy z Tobą współpracować. Dajesz nam przykład, kim powinien być Nauczyciel przez duże „N”. Cieszymy się, że mogłaś odebrać tą nagrodę w gronie najbliższych Ci osób – męża Jacka i syna Tomasza oraz Dyrektora naszej szkoły – Elżbiety Złotnik. Jesteśmy dumni, że tak wspaniale reprezentujesz naszą szkołę.
    Życzymy Ci nieustającej kreatywności, cierpliwości oraz dobrych ludzi dookoła.
    Z wyrazami szacunku i uznania,
    Dyrekcja, Zarząd oraz Grono Pedagogiczne