• +1 860 604-7797
  • P.O. BOX 2221 New Britain, CT 06050-2221
  • Zajęcia pozaszkolne

Szkolna grupa wokalna

„Śpiewać każdy może.” Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wspólnego śpiewania.

Będzie coś dla dużych i dla małych. Dbamy o oprawę muzyczną uroczystości szkolnych i reprezentujemy

naszą szkołę w środowisku polonijnym.

Spotykamy się w każdą sobotę po lekcjach od 12:30 do 1:45 w sali 206.

Zajęcia rozpoczną się 21 września.

Zapisy prowadzimy w soboty 14 i 21 września w biurze szkoły. Opłata rejestracyjna wynosi $30.

Dziękujemy Marzena Radziwon i Urszula Niemczycka.

Szkolna grupa taneczna

Zapraszam wszystkie chętne dzieci z klasy 1-3; 4-6 na zapisy do Reprezentacyjnej grupy tanecznej Szkoły Języka Polskiego

Cel grupy:

– przygotowanie do obchodów sześćdziesięciolecia naszej szkoły

– przygotowanie do udziału w akademiach szkolnych

– reprezentowanie szkoły podczas różnych okazji pozaszkolnych typu: Rodzinny Opłatek, Festyn Mała Polska, Dożynki i wiele innych

Koszt:

– opłata za semestr od września do stycznia (15 godz.) wynosi $105

– dzieci będą musiały również zakupić odpowiednie buty taneczne (cena $14-30)

Terminy zajęć:

Zajęcia będą odbywały się w czwartki w Haller Post

– grupa młodsza o godz 17:00

– grupa starsza o godz 18:00

Pierwsze zajęcia odbędą się 19 września

Zapisy:

Na zajęcia można się zapisać w sobotę 14 września po lekcjach w sali 213 lub

pod nr tel. 860-307-1291

Uwaga!

Ilość miejsc ograniczona! Taniec w parach więc ilość dziewczynek musi odpowiadać ilosci chłopców.

Dziękuję Anna Hayes

Akademia świąteczna

Z przyjemnością informujemy że 14 grudnia o godzinie 10:30 na scenie NBHS zaprezentujemy bajkę „Królowa Śniegu”.

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w tym wyjątkowym przedstawieniu.

Zajęcia rozpoczną się 5 października i odbywać się będą w każdą sobotę po lekcjach

od 12:30 do 1:45. Każdy uczestnik akademii musi obowiązkowo uczestniczyć we wszystkich zajęciach i wziąć udział w dwóch próbach generalnych,

które odbędą się w czwartek 12 i piątek 13 grudnia wieczorem w audytorium NBHS.

Uprzejmie przypominamy że przyjmujemy tylko czeki.

Rodziców już dzisiaj zapraszamy do podziwiania talentu i ciężkiej pracy swoich pociech.

Sekcja tenisa stołowego

• Celem zajec z tenisa stołowego  naszej grupy jest krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży polonijnej.
    • Wyrobienie potrzeby ruchu w życiu codziennym oraz kształtowanie i wyrabianie sprawności psychomotorycznch : szybkość, zwrotność, spostrzegawczość, wzniosłość umysłu itp.
    • Nauka i doskonalenie gry w tenisa stołowego .

Konkurs matematyczny: Kangur

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła po raz kolejny weźmie udział w międzynarodowym konkursie matematycznym Kangur.
    Rejestracja  jest otwarta  do 15 grudnia 2019 na stronie:
    Nasza szkoła nie jest widoczna w katalogu, więc trzeba wybrać opcję  „By invitation”
    i wpisać kod: szkolajp2020
    Opłata rejestracyjna wynosi $21.
    Konkurs odbędzie się w czwartek 19 marca 2020 o godzinie 18:00.
    Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych u dzieci i młodzieży od klasy pierwszej do dwunastej. Konkurs ma formę testu pisemnego, który składa się z zadań z odpowiedziami wielokrotnego wyboru. Zadania są w języku angielskim. Uczestnicy mają 75 minut na rozwiązanie zadań. Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do zmierzenia sie z ciekawymi matematycznymi łamigłówkami.
    Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:

Math Kangaroo in USA – Home

Inline image
    Pytania prosimy kierować do Agatay Smiarowskiej na adres agatasmiarowski@yahoo.com