• +1 860 604-7797
  • P.O. BOX 2221 New Britain, CT 06050-2221
  • Zajęcia pozaszkolne

Szkolna grupa wokalna

Celem grupy wokalnej jest nauka piosenek tematycznie związanych z uroczystościami szkolnymi i pozaszkolnymi, w których dzieci będą uczestniczyć i reprezentować szkołę.
    Próby odbywają się w soboty po lekcjach w godz. 12:35-1:45.
    Wszyscy chętni z klas I-X mogą się zapisywać po zajęciach szkolnych 15 i 22 września w sali #410.
    Grupę prowadzą nauczycielki naszej szkoły – Panie Marzena Radziwon i Urszula Niemczycka.
    Szkolna grupa taneczna

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci z klas 0-2 i 3-6 na zapisy do reprezentacyjnej grupy tanecznej Szkoły Języka Polskiego.
    Cele grupy:
    ⦁ przygotowanie do udziału w akademiach szkolnych;
    ⦁ reprezentowanie szkoły podczas różnorodnych uroczystości pozaszkolnych typu: Rodzinny Opłatek, Opłatek w Haller Post, Festyn Mała Polska, Dożynki i wiele innych.
    Program:
    W tym roku szkolnym dzieci będą uczyć się krakowiaka, mazura, walca wiedeńskiego lub quickstepa, czaczy lub samby.
    Koszty:
    ⦁ opłata za jeden semestr nauki wynosi $85 (od września do stycznia);
    ⦁ dzieci będą musiały również zakupić odpowiednie buty taneczne (cena $14-$30).
    Terminy zajęć:
    ⦁ pierwsze zajęcia odbędą się w sobotę 15 września po zajęciach szkolnych w sali 403;
    ⦁ regularne zajęcia będą odbywały się w soboty po lekcjach (obie grupy) oraz w czwartki w Haller Post;
    ⦁ grupa młodsza o godz. 17:00;
    ⦁ grupa starsza o godz. 18:00.
    Uwaga!
    Ilość miejsc ograniczona! Taniec w parach, więc ilość dziewczynek musi odpowiadać ilości chłopców.
    Sekcja tenisa stołowego

• Celem zajec z tenisa stołowego  naszej grupy jest krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży polonijnej.
    • Wyrobienie potrzeby ruchu w życiu codziennym oraz kształtowanie i wyrabianie sprawności psychomotorycznch : szybkość, zwrotność, spostrzegawczość, wzniosłość umysłu itp.
    • Nauka i doskonalenie gry w tenisa stołowego .
    Konkurs matematyczny Kangur

Nasza szkoła jest jednym z 700 amerykańskich centrów międzynarodowego konkursu matematycznego Kangur, który odbywa się każdego roku w trzeci czwartek marca .
    Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych u dzieci od klasy pierwszej do dwunastej.
    Konkurs ma formę testu pisemnego, który składa się z zadań z odpowiedziami wielokrotnego wyboru. Uczestnicy mają 75 minut na rozwiązanie zadań.
    Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej:
    Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji oraz miejsca i terminu konkursu  zamieścimy w październiku.
    Akademia świąteczna

Grudniowa akademia świąteczna to tradycja, którą w naszej szkole starannie pielęgnujemy.
    Z przyjemnością informujemy, że w nadchodzącym roku szkolnym odbędzie się ona 15 grudnia 2018 o godzinie 10:30.
    W akademii może wziąć udział każdy uczeń naszej szkoły.
    Chętnych zapraszamy do zapisów,  które prowadzi Agata Śmiarowska w dwie pierwsze soboty zajęć szkolnych: 15 września przed wejściem do NBHS audytorium oraz 22 września przed biurem szkoły.
    Opłata rejestracyjna wynosi $25.
    Zajęcia przygotowujące uczniów rozpoczną się 6 października i odbywać się będą w każdą sobotę po lekcjach od 12:35 do 1:45.
    Obecność na zajęciach jest obowiązkowa.
    Każdy uczestnik akademii musi obowiązkowo wziąć udział w dwóch próbach generalnych, które odbędą się  w czwartek 13 i w piątek 14 grudnia wieczorem w audytorium NBHS.
    Rodziców już dzisiaj zapraszamy do podziwiania talentu i efektów ciężkiej pracy swoich pociech.