• Zajęcia pozaszkolne

Szkolna grupa wokalna

„Śpiewać każdy może.”
    Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły z klas 2-10 do wspólnego śpiewania.

Będzie coś dla dużych i dla małych. Dbamy o oprawę muzyczną uroczystości szkolnych i reprezentujemy naszą szkołę w środowisku polonijnym.

Próby odbywają się po sobotnich zajęciach lekcyjnych od godz. 12:45 do 1:55pm.
    Pierwsza próba odbędzie się 23 września 2023 w szkolnej kafeterii.
    Zapisy 16 września w kafeterii u Agaty Smiarowskiej tuż po zakończonych zajęciach szkolnych. Roczną opłatę w wysokości $120 (od jednego dziecka) lub $100 (za każde dziecko z tej samej rodziny) można dokonać w biurze szkolnym.

Dziękujemy Marzena Radziwon i Urszula Niemczycka.

Szkolna grupa taneczna

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci z klas 1-2; 3-6 na zapisy do reprezentacyjnej grupy tanecznej Szkoły Języka Polskiego

Cel grupy:

– przygotowanie do udziału w akademiach szkolnych

– reprezentowanie szkoły podczas różnych okazji pozaszkolnych typu: Rodzinny Opłatek, Festiwal Mała Polska i wiele innych

Zajęcia będą się odbywać w Haller Post w New Britain w piątki:

grupa 1-2 – o godzinie 17

grupa – 3-6 – o godzinie 18

Liczba miejsc ograniczona.

Szczegóły na spotkaniu organizacyjnym

16 września w kafeterii NBHS

tuż po zakończonych zajęciach lekcyjnych.

Akademia świąteczna

W akademii świątecznej 2023 wezmą udział:
    – szkolna grupa wokalna prowadzona przez panią Urszulę Niemczycką i Marzenę Radziwon
    – szkolna grupa taneczna prowadzona przez panią Anie Hayes

Tegoroczna akademia odbędzie się 16 grudnia w audytorium New Britain High School.

ZAPRASZAMY !!!

Konkurs matematyczny: Kangur

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły mogą przystąpić do międzynarodowego konkursu matematycznego Kangur.
    Rejestracja  jest otwarta od 15 września do 15 grudnia 2023 na stronie:

Nasza szkoła nie jest widoczna w katalogu, więc trzeba wybrać opcję  „By invitation” i wpisać kod: SzkolajpMK2024
    Aby zobaczyć opcję “by invitation” trzeba zalogować się na swoje już istniejące konto lub założyć nowe.

Opłata rejestracyjna wynosi $21.
    Konkurs odbędzie się 21 marca 2024 w budynku szkoły New Britain High School.
    Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych u dzieci i młodzieży od klasy pierwszej do dwunastej. Konkurs ma formę testu pisemnego, który składa się z zadań z odpowiedziami wielokrotnego wyboru. Zadania są w języku angielskim. Uczestnicy mają 75 minut na rozwiązanie zadań. Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do zmierzenia sie z ciekawymi matematycznymi łamigłówkami.
    Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:

Math Kangaroo in USA – Home

Zajęcia matematyczne w tym roku odbywają się na czterech poziomach (poziom to klasa w szkole amerykańskiej)
    Każdy poziom to 480 minut. Opłatę $70 można dokonać w biurze podczas sobotnich zajęć szkolnych. Płatność wyłącznie czekiem wystawionym na Polish Language School lub Szkoła Języka Polskiego. Zajecia beda sie odbywac w soboty po lekcjach
    – poziom 1-2 to 12 spotkań po 40 minut (początek 18 listopada, w każdą sobotę lekcyjną) z Panią Teresą Kryńską w sali 233
    – poziom 3-4 to 8 spotkań po 60 minut (początek 21 października, co druga sobota lekcyjna) z Panią Agatą Śmiarowską w sali 219
    – poziom 5-6 to 8 spotkań po 60 minut (początek 30 września, co druga sobota lekcyjna oprócz 11 listopada) z Panią Agatą Śmiarowską w sali 219
    – poziom 7-8 to 8 spotkań po 60 minut (początek 13 stycznia, w każdą sobotę lekcyjną) z Panią Barbarą Porczak w sali 204
    Zajęć nie będzie 16 grudnia.

Pytania prosimy kierować do Agatay Smiarowskiej na adres agatasmiarowski@yahoo.com

Kółko geograficzne

SPOTKANIE INFORMACYJNE 23 WRZEŚNIA O GODZ. 12:30 W SALI 238

Przeznaczone dla uczniów z klas 6-8.

Cel kółka:

– pokazanie atrakcji geograficznych Polski szerzej niż tylko najbardziej znane i turystyczne miejsca

– rozbudzenie w uczniach chęci poznawania i zwiedzania Polski

– wspólne podróżowanie po Polsce w poszukiwaniu jej skarbów i tajemnic

Zajęcia będą się odbywać w szkolne soboty

w NBHS tuż po zakończonych zajęciach lekcyjnych

12:30-1:15 – 20 spotkań $140.

Liczba miejsc ograniczona.

W planie wycieczka uczestników kółka geograficznego – termin i miejsce do ustalenia z grupą.

Opiekunem kółka jest Pan Artur Haraburda,

do którego prosimy kierować wszelkie pytania z tym związane:

a.haraburda.szkolajp@gmail.com

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ PODRÓŻY PO POLSCE!!!

Język polski dla dorosłych

Zajęcia w soboty 12:30-1:15 prowadzi Ewa Lewkowicz.

$140 za 20 lekcji

ewalewkowicz.szkolajp@gmail.com