Mija Rok od Spotkania z Ambasadorem Polski

Dnia 1-go kwietnia, 2017r. w naszej szkole miało miejsce spotkanie z Ambasadorem Rzeczpospolitej Polskiej Piotrem Wilczkiem oraz Konsulem Honorowym RP w Connecticut Darkiem Barcikowskim. Było to dla wszystkich ogromnym wydarzeniem i dziś chętnie wracamy do niego pamięcią.

Pan Ambasador zwrócił się do naszych uczniów z prośbą, aby język polski zawsze był na pierwszym miejscu w naszym życiu, gratulował nam tak wspaniałych możliwości nauki języka, jakie obecnie posiada nasza szkoła. Następnie spotkał się z zarządem oraz gronem pedagogicznym gdzie zapraszał nas do swojej siedziby w Waszyngtonie, a więc zaproszenie przyjęliśmy i już w następnym roku planujemy odwiedzić pana Ambasadora tak jak obiecaliśmy.

To spotkanie miało charakter szczególny dla nas wszystkich. Zreszta zobaczcie sami jak to wszystko przebiegało.

Poniżej zamieszczamy część nagrania z wizyty, który zostawiamy na stałe w naszym archiwum.

Fragment Programu ze Spotkania