“Zielona szkoła” na Polance

Kilkuset uczniów Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II zaczęło kolejny rok przygody z językiem polskim. Wrześniowe słoneczko zachęca do przebywania na świeżym powietrzu, więc czemu z tego nie skorzystać? Zamiast uczyć się w szkole lub online dotleniamy nasze głowy podczas spotkań na Polance w New Britain, CT. Tutaj 12 września rozpoczęliśmy rok szkolny 2020/2021. Tydzień później w tym samym miejscu odbyły się pierwsze zajęcia. Nasza “zielona szkoła” cieszyła się ogromnym powodzeniem i zostawi nam w głowach kolejne niepowtarzalne wspomnienia. Sala lekcyjna otoczona zielenią lasu, pachnąca nadchodzącą jesienią, oświetlana i ogrzewana promieniami dopołudniowego słońca. Czy można sobie wymarzyć lepsze miejsce do zgłębiania sekretów historii i geografii Polski oraz szlifowania znajomości naszego ojczystego języka? Uśmiechnięte buzie naszych uczniów są najlepszą odpowiedzią na to pytanie. A najważniejsze, że po wielu miesiącach mogliśmy znowu spotkać się z naszymi polskimi przyjaciółmi i odświeżyć przykurzone znajomości. Trzymamy mocno kciuki, aby piękna pogoda dopisała jak najdłużej, abyśmy mogli spotykać się na Polance w następne jesienne soboty. Nasz tradycyjny dzwonek szkolny już nie może się doczekać, aby oznajmić uczniom początek następnej lekcji.

Tekst – Renata Senenko                                                   Zdjęcia – Joanna Michalski / Beata Adamus