Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Ostatni dzień szkoły rozpoczął się mszą świętą w kościele Sacred Heart w New Britain, CT. Uroczyste wejście ubranych w białe i czerwone togi ósmoklasistów oraz Pocztu Sztandarowego i Grona Pedagogicznego zawsze robi niesamowite wrażenie.

W audytorium NBHS uczniowie klas 8-ych rozpoczęli zaś uroczystą akademię tradycyjnym polonezem. Po krótkim powitaniu i zaśpiewaniu hymnów państwowych w obecności Pocztu Sztandarowego wyróżnionym uczniom wręczono dyplomy i nagrody:

– Dyplom Ambasadora RP – 3a Olivier Dropa, 7a Adrian Grabek, 8b Julia Grabek, 9b Michelle Prucnal

– Dyplom Prezesa CPSD – 8a Camila Kuczek, 8b OliviaLetniowski, 8c Olivia Hader

– Dyplom Dyrektora – Julia Daria Baclawski

– Nagroda za World Comprehensive Exam in Polish napisany na 100% – 9a Klaudia Fidyk, 9a Szymon Halas

– Tytuł “SuperMatematyka” otrzymali – Aaron Niemczycki2c, Maya Stanelis 3b, Jan Kazimierczyk4a, Aryan Lall 4b

– Stypendium Mateusza Maciulewskiego – Karolina Kret

– Statuetka za uczestnictwo w Poczcie Sztandarowym – Zofia Usmial oraz jej Mama Dorota Usmial – Dyplom Prezesa CPSD

– Dyplom dla Julii Grabek 8a za udział w konkursie recytatorskim Słowem-Polska

Wyjątkowe podziękowania otrzymali nauczyciele:

– Andrzej Sokolowski  – za 25 lat pracy i 20 lat opiekowania się Pocztem Sztandarowym oraz działalność na rzecz szkoły

– Barbara Porczak – za 20 lat pracy oraz działalność na rzecz szkoły

oraz nauczyciele najbardziej zaangażowani w życie szkoły i intensywnie podnąszący swoje kwalifikacje zawodowe: Anna Banach, Malgorzata Gorecki, Anna Hayes, ArturHaraburda, Aneta Haratyk, Bożena Kowalczyk, Teresa Krynska, Maria Kucharz, EwaLewkowicz, Elżbieta Mulawka, Urszula Niemczycka, Marzena Radziwon, AgataSmiarowski, Izabela Sozanski, Izabela Wyrwas.

Podziękowania za całoroczną pracę społeczną na rzecz szkoły dostało również Prezydium Szkoły – Joanna Michalski, Anna Pajor, Iwona Hader, Joanna Chojnowski-Schroeder, Ewa Lewkowicz. Szczególne podziękowania otrzymała  Alina Szymanska, która przez wiele lat była Księgową szkoły, a w tym roku odchodzi z Prezydium.

Wychowawcy klas 8-ych wręczyli swoim uczniom świadectwa oraz Nagrody Wychowawcy Klasy:

8a – Julia DariaBaclawski, Elena Gawecki, Amelia Korzinska, Jakub Sek

8b – Julia Gajda, Izabella Kot, Monica Kowalczyk, Anna Radziewicz, Julia Siwik

8c – Martina Bloch, OliviaHader, Karolina Kret, Amelia Nanowski, Claudia Wojtowicz

Iwona Hader w imieniu uczniów klas 8-ych oraz ich rodziców podziękowała Gronu Pedagogicznemu oraz Radzie Rodziców za wszystkie lata spędzone z ich dziećmi w szkole.

Cała uroczystość była pięknie przeplatana występami szkolnych grup: wokalnej i tanecznej, które ubarwiły ostatni dzień szkoły. Życzymy wszystkim udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!

Tekst – RS, zdjęcia – Sylwia Baldowski i Paulina Sobon