Zakończenie roku szkolnego 2019-2020

Długo wyczekiwane w tym roku zakończenie roku szkolnego odbyło się w sobotę, 27 czerwca 2020. W związku z obostrzeniami dotyczącymi pandemii wszystko zostało zorganizowane na parkingu przy New Britain High School. Po tradycyjnej mszy świętej, odprawionej dla naszych uczniów w kościele Sacred Heart, rozpoczęło się na parkingu odbieranie świadectw i pożegnanie uczniów z nauczycielami. Udekorowane samochody i biało-czerwone stroje naszych uczniów podkreśliły wyjątkowość tego niezwykłego dnia, jakiego jeszcze w takiej formie szkoła nigdy nie organizowała. Dzieci z szerokimi uśmiechami na twarzach odbierały z samochodów swoje świadectwa i upominki od szkoły oraz żegnały się ze swoimi nauczycielami. Rodzice również zostali w tym roku docenieni za pomoc i zaangażowanie w edukację dzieci, szczególnie podczas kilkutygodniowej nauki na odległość. Szkolna foto-ścianka z balonami była świetnym tłem do uwiecznienia tego wydarzenia. W nagrodę za całoroczne uczenie się języka polskiego przy wyjeździe wszystkim rozdawano lody.
    Wyjątkowe i niezapomniane wspomnienia będą zapewne mieli absolwenci klas 8 oraz maturzyści z klasy 10, którzy zakończyli tego dnia swoją przygodę z naszą szkołą. Niejedna łza wzruszenia zakręciła się w oku zarówno uczniów jak i nauczycieli, kiedy na szkolnym Facebooku rozbrzmiały w sobotę słowa piosenki “Do widzenia, przyjaciele …” w wykonaniu naszych utalentowanych uczniów.
    Zarząd i Dyrekcja przy ogromnej i nieocenionej pomocy szkolnych wolontariuszy wspólnie sprawili wszystkim wyjątkowy dzień. Dzień pełen radości, polskości oraz szczerego uśmiechu dzieci, który jest zawsze dla wszystkich najpiękniejszą nagrodą. Możliwość wzajemnego podziękowania sobie za wspólnie spędzony rok była tego dnia przysłowiową kropką nad “i”.
    Teraz pozostaje wszystkim jedynie zasłużony wakacyjny wypoczynek oraz zebranie pozytywnej energii do rozpoczęcia kolejnego roku szkolnego we wrześniu.
    Udanych wakacji!!!

Tekst Renata Senenko