Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

8 czerwca 2019 pożegnaliśmy rok szkolny 2018/2019, który był dla nas czasem wytężonej pracy i nauki, ale także odkrywania nieznanych nam polskich tradycji i podtrzymywania przyjaźni w polskim środowisku.

Ponieważ nasza szkoła z roku na rok staje się większa i nowocześniejsza, obchody zakończenia roku szkolnego zaczęły się już w piątek, poprzedzający uroczystą akademię. Podczas Wieczoru Nagród i Wyróżnień zostały rozdane dyplomy i podziękowania dla uczniów, nauczycieli, rodziców oraz przyjaciół szkoły, którzy w szczególny sposób przyczynili się do jej sprawnego działania i  z zaangażowaniem uczestniczyli w jej życiu.

Lista osób docenionych podczas Wieczoru Nagród i Wyróżnień

LOTE – Barbara Buczynski, Marcelina Halas, Aleksandra Konieczniak, Gabriel Kucharski, Patrick Kulis, Matthew Labaj, Aleksandra Milewski, Natalia Nitendel, Julia Nowak, Jakub Sokolowski

Nagroda Prezesa CPSD – Zofia Sodlowska
    Nagroda Dyrektora – Adrian UZar
    Nagroda M. Maciulewskiego – Julia Bielski
    Dyplom Ambasadora – Joanna Jarombek, Adrian Grabek, Olaf Talar, Maxymilian Chojnowski, Marcelina Halas
    Nagroda W. Nowakowskiej – Angelika Swit
    Nagroda M. Kochanowicz – Anna Czerkiewicz, Natalia Smiarowski, Karolina Giera
    Nagroda za osiągniecia artystyczne i reprezentację szkoły – Olivia Grabek
    Dyplom Wychowawcy – Natalia Anna Adamski, Nicole Kolc, Kaya Kowal
    Wyróżnienia za udział w Konkursie Matematycznym “Kangur” – Kamil Michalski, Daniel Mosakowski, Jakub Pelka, Kacper Śmiarowski, Daniel Sozański
    Wyróżnieni Rodzice – Theresa Olchanowski, Dorota Łukaszczyk, Sylwia Baldowski, Katarzyna Jaworowicz, Joanna Chojnowski-Schroeder, Roman Celi, Tomasz Jarmoszko
    Prezydium Rady Rodziców
    Nauczyciele

Podczas sobotniej akademii wieńczącej obecny rok szkolny wyjątkowe miejsce zajmowali uczniowie klas ósmych – 56 osób, którzy Polonezem przypięczętowali ukończenie naszej “podstawówki”.  Wyjątkowy pokaz przygotowali dla nas również absolwenci liceum – 22 uczniów. Podczas wspólnego śpiewania piosenki “Do widzenia, przyjaciele …” niejednemu z nich poleciała łezka wzruszenia i smutku, że to już ich ostatnia wspólna sobota w murach naszej szkoły. Chociaż czasami trudno było im wstać w sobotni poranek na kolejny dzień nauki, to ostatecznie docenili, że nie była to tylko sama nauka, ale przede wszystkim zawarte tu przyjaźnie.  Z pewnością wielu z nich jeszcze niejeden raz uroni łezkę oglądając pamiątkowe zdjęcia z Polskiej Szkoły.

Jak powiedziała podczas akademii Pani Wice-Dyrektor Ewa Lewkowicz “Zakończenie roku szkolnego jest okazją do podziękowań, szczególnie tym spośród Was, którzy swoją pracowitością i systematycznością osiągnęli sukcesy w nauce. Gratuluję Wam tych osiągnięć i jednocześnie dziękuję tym, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę podczas konkursów. Dziękuję także za wspaniałą atmosferę, wyjątkowy klimat, za działalność charytatywną, otwarcie na potrzeby drugiego człowieka! Dziękuję także Gronu Pedagogicznemu za włożony trud, za życzliwość i troskę o kształtowanie właściwych postaw młodzieży. Słowa wdzięczności kieruję również do Rady Rodziców wspomagającej działania nauczycieli i do aktywnego życia ścisłego Zarządu Szkolnego.”

Teraz przyszedł czas na zasłużony letni wypoczynek, aby we wrześniu spotkać się w pełni nowych sił i energii do dalszej pracy i nauki.

Życzymy wszystkim wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.

Renata Senenko