Występ w Webster, MA

Nieczęsto zdarza nam się okazja do występów poza murami NBHS. Z przyjemnością przyjęliśmy więc zaproszenie Fundacji im. św. Jana Pawła II w Nowej Anglii do zaprezentowania naszego przedstawienia w Richard Nowak Gymnasium przy Bazylice św. Józefa w Webster, MA. Byliśmy bardzo podekscytowani występem w nowym miejscu, przed nową publicznością. Okazja również niecodzienna, ponieważ to 45 rocznica rozpoczęcia pontyfikatu Papieża Jana Pawła II, Patrona naszej szkoły. Scenariusz oparty na Jego życiorysie wywołał pośród publiczności mnóstwo wzruszenia i pozytywnych emocji związanych z Papieżem Polakiem. Szlacheckie i krakowskie stroje naszych tancerzy, pięknie recytowane wiersze oraz muzyka Ogińskiego czy Chopina obudziły tęsknotę widowni za Ojczyzną. Postać Papieża Jan Paweł II ponownie wywołała w nas same dobre wspomnienia i emocje i przypomniała, że nawet pochodząc z niewielkiego kraju nad Wisłą, można dokonać rzeczy wielkich zarówno w swym życiu jak i  w życiu milionów ludzi na całym świecie.

Jeżeli mają Państwo ochotę przeżyć podobne emocje, to serdecznie zapraszamy Polonię na przedstawienie w Audytorium New Britain High School, w sobotę 18 listopada, godz. 11:00, wstęp wolny.

Odbędzie się wtedy także cicha licytacja portretów św. Jana Pawła II przygotowanych specjalnie na tę okazję przez naszych lokalnych artystów – Magdalenę Miętus-Gawroński oraz Piotra Cichonia.

Dziękujemy sponsorom za pomoc w zorganizowaniu występu: Fundacja św. Jana Pawła II w Nowej Anglii, Dr. John Kalinowski, Mrs. Barbara Pysk, Mrs. Danuta Golemo.

Zdjęcia  – Sylwia Baldowski