VI Otwarty Polonijny Turniej Tenisa Stołowego Dzieci i Młodzieży w New Britain, CT

W niedzielę, 28 kwietnia 2019r, w New Britain, CT odbył się już szósty z kolei finał otwartego, polonijnego turnieju tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży. Cotygodniowe warsztaty tenisa zapoczątkował długoletni nauczyciel szkoły języka polskiego w New Britain, CT, Pan Andrzej Sokołowski. To właśnie za jego inicjatywą powstał Uczniowski Klub Sportowy “Sokoliki”. Obserwując zespół na treningach natychmiast zauważa się u trenera – Pana Andrzeja profesjonalizm, oddanie i przyjemność z pracy z młodzieżą, która z wielkim zapałem uczestniczy w treningach. Celem powstania takiej grupy była integracja Polonii wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych, jak również popularyzacja tenisa stołowego oraz aktywnego spędzanie czasu wolnego. W dzień finału, definitywnie, wręcz “na gołe oko” było widać, że cele te zostały jak najbardziej spełnione. Organizatorzy, czyli Uczniowski Klub Sportowy “Sokoliki” z ramienia Szkoły Języka Polskiego im. Św. Jana Pawła II w New Britain, trener i opiekun UKS pan Andrzej Sokołowski wraz z Panią Dyrektor szkoły Elżbietą Złotnik zadbali o połnowartościowy finał. Zawody te również gościły Honorowego Konsula CT, Pana Dariusza Barcikowskiego, który objął turniej swoim patronatem. Z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkim sponsorom, którzy wsparli tę okoliczność, a byli to: główny sponsor medialny Polski EXPRESS MASS, Falcon Ping-Pong Club New Britain CT, Grace Machine Comp., Berlin ,CT oraz wieloletni sponsor pan Kazimierz Perzan.

Program dnia rozpoczął się powitaniem i przedstawieniem uczestników oraz wzmianką o wpływie sportu na rozwój dzieci. Po odśpiewaniu hymnów Dyrektor Szkoły Języka Polskiego w New Britain, Pani Elżbieta Złotnik wraz z Prezesem Szkoły, Panią Joanną Michalski, uroczyście przywitały uczestników jak i wszystkich przybyłych. Niektórzy młodsi zawodnicy trenują ten sport już od sześciu lat, co sprawiło, że mecze były bardzo interesujące. Uczniowie wykazali całkowity profesjonalizm oraz koncentrację podczas gier, a rodziców rozpierała duma, oglądając walkę swoich pociech. Pizza i napoje poprzedziły gry finałowe, a sam finał zapierał dech w piersiach.

Zwycięzcy:

Kategoria „OPEN” dzieci i młodzieży

1.LUKASZ SOWA

2.JAKUB RULKA

3.ANTEK KRUPSKI

KAT.14-18 lat

1.Lukasz Sowa

2.Kasia Kluza

Kat.13-14 lat

1.Kuba Rulka

2.Antek Krupski

3.Tomasz Szydlowski

Kat.10-13 lat

1.Filip Sztachera

2.Liana Chojnowski

Kat.do lat 10

1.Gabriel Pedzich

2.Mateusz Dzierlatka

3.Julia Michalski

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy Panu Dariuszowu Barcikowskiemu za wręczenie medali. Serdeczne podziękowania ślemy również Prezesowi Pulaski Club Rajmundowi Szajkowskiemu oraz całemu klubowi za pomoc i udostępnienie sali.

Jeżeli wzbudziliśmy u Państwa zainteresowanie tenisem stołowym, to trener – Pan Andrzej Sokołowski, jak również pracownicy w szkolnym biurze w New Britain odpowiedzą Państwu na wszelkie pytania dotyczące uczestnictwa w Klubie Tenisa Stołowego.

Joanna K Chojnowski-Schroeder