V Finał Turnieju Tenisa Stołowego

Cóż to był za finał, proszę państwa! W ostatnią niedzielę 22 Kwietnia 2018r odbył się już piąty finał turnieju gry w tenisa stołowego, który trenuje Pan Andrzej Sokołowski w Pulaski Club w New Britain, CT pod patronem Szkoły Języka Polskiego im. Św. Jana Pawła II w New Britain, CT. Jako ciekawostkę dodam, że tenis stołowy należy do najbardziej popularnych gier na świecie i zyskuje coraz większą popularność wśród dzieci i młodzieży, również wśród uczniów naszej szkoły. Pod profesjonalnym w tej dziedzinie okiem pana Andrzeja dzieci doskonalą swoje umiejętności właśnie w tej grze już od pięciu lat. Uczniowie spotykają się co tydzień we wtorki a zapisy na następny rok szkolny dla dzieci klas 0-6 można składać już dziś u pana Andrzeja Sokołowskiego.

Tegoroczny turniej rozegrano w trzech kategoriach wiekowych:

– do lat 9
    – 10-11
    – 12-13

Mecze były bardzo interesujące, bardzo wyrównane. Najmłodsi uczestnicy wykazali całkowite skupienie i koncentrację w czasie meczów a rodzice byli zachwyceni uzdolnieniem swoich dzieci. Trener oraz organizator pan Andrzej Sokołowski zadbał o świetną zabawę nie tylko dla najmłodszych.  Dla urozmaicenia zawodów również dorośli zostali zaproszeni do gry.
    O Puchar Prezesa walczyli rodzice w dwóch prostych kategoriach:

– Kat. I Kobiety
    – Kat. II Mężczyźni

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali puchary, pamiątkowe medale oraz dyplomy z rąk pani Dyrektor Szkoły Języka Polskiego im. Św. Jana Pawła II w New Britain, CT pani Elżbiety Złotnik, prezesa szkoły pani Joanny Michalskiej oraz samego trenera pana Andrzeja Sokołowskiego.

Serdeczne podziękowania składamy panu Kazimierzowi Perzanowi – Grace Machine Company za dotacje w wysokości $300, która została przekazana dla Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokoliki” pod patronem Szkoły Języka Polskiego w New Britain, CT. Następnie pragniemy serdecznie podziękować Falcons Ping-Pong Sport Club za przybycie oraz sędziowanie jak i również za dotacje w wysokości $500, która również została przeznaczona na ten sam cel. Dziękujemy także Pulaski Club za udostępnienie sali.
    Przede wszystkim pragniemy podziękować panu Andrzejowi Sokołowskiemu, który zainteresował swoją pasją młodsze pokolenie. Dziękujemy za treningi, za wytrwałość a przede wszystkim za swój prywatny czas, który poświęca naszym dzieciom.
    Dziękujemy za wspaniały finał oraz świetna zabawę.

Wyniki:
    Puchar Dyrektora: