Urodziny szkolnej kolebki

Miasto New Britain, CT znane jest całej okolicznej Polonii, jak i poza granicami naszego stanu. Wiele osób kojarzy nazwę New Briatin z Małą Polską, pierogami, bigosem i biało-czerwonymi elementami na sklepowych witrynach. Dla nas New Britain jest przede wszystkim kolebką naszej szkoły, która powstała właśnie tutaj ponad 60 lat temu. Uroczyste świętowanie 150-lecia New Britain nie mogło się więc odbyć bez wspaniałej reprezentacji naszej szkoły – rodzice ubrani w stroje szlacheckie, uczniowie i nauczyciele zaś w biało-czerwone barwy. Wszyscy dumnie kroczyli ulicami miasta podczas jubileuszowej parady, która odbyła się 24 września 2021. Jest nam niezmiernie miło, że od ponad sześciu dekad nasza szkoła tworzy biało-czerwony rozdział tego gościnnego dla Polaków miejsca na Ziemi.

Z okazji 150 urodzin dziękujemy miastu New Britain, CT za dotychczasowe wspieranie naszej szkoły i Polonii oraz życzymy kolejnych wspaniałych lat, rozwoju na każdej możliwej płaszczyźnie, mądrych inwestycji i podejmowania samych dobrych decyzji przez Jego włodarzy!

Tekst – Renata Senenko, Zdjęcia – Sylwia Baldowski