Trzeci Opłatek Rodzinny

W niedzielę, 19 stycznia 2020, w Crystal Balroom odbył się trzeci Rodzinny Opłatek Szkoły Języka Polskiego w New Britain. Przekąski oraz ciasta zostały przygotowane przez rodziców. W opłatku wzięło udział 206 osób dorosłych, oraz 134 dzieci. Obecni na opłatku byli Darek Barcikowski, Konsul Honorowy RP, oraz Ks. Stanisław Dudek z parafii Sacred Heart w New Birtain. Atrakcją spotkania były występy, podczas których nasi artyści przedstawili wybrane sceny z Akademii Świątecznej. W występach brały udział Młodsza i Starsza Szkolna Grupa Taneczna pod opieką Pani Anny Hayes oraz grupa taneczna Pani Magdaleny Miętus-Gawroński. Goście mieli również przyjemność usłyszeć występ chóru szkolnego prowadzonego przez Panie Ulę Niemczycki i Marzenę Radziwoń.
    Ks. Stanisław Dudek poświęcił opłatek oraz przekazał szkole darowiznę w kwocie $2,150 jako wyraz wdzięczności za współpracę między kościołem, uczniami, rodzicami i nauczycielami. W okresie świątecznym nasi uczniowie i nauczyciele przygotowali koncert kolęd przed pasterką oraz szopkę w kościele, ale współpraca istnieje przez cały rok.
    Po obiedzie zabawę poprowadził DJ Jarek. Odbyło się również losowanie fantów dla dzieci i dorosłych.
    Był to już trzeci doroczny Opłatek Rodzinny. Bardzo dziękujemy rodzicom za przekąski i desery, zespołowi biurowemu szkoły za opiekę nad dziećmi, a Crystal Ballroom za serdeczną gościnność. Mamy nadzieję kontynuować tą tradycję przez następne lata.

Katarzyna Szablowski