Szkoła Języka Polskiego odznaczona za zasługi dla społeczności polonijnej w Ameryce.

Medal za Zasługi dla Szkoły Języka Polskiego w New Britain,CT został odebrany przez Panią Dyrektor Elżbietę Złotnik dnia 21 października 2018.

Przyznany on został przez Program Języka Polskiego na uniwersytecie CCSU, New Britain, CT jako

wyjątkowe wyróżnienie za długotrwałe zasługi, zwierzchnictwo oraz wkład w polską, jak i polsko-amerykańską, społeczność.

Wręczony przez Dr. M. B. B. Biskupski ( prof. Historii, Stanislaus A. Blewas Endowed Chair in Polish and Polish American Studies Coordinator, Polish Studies Program) & Renata Vickrey (University Archivist and Community Outreach Librarian at Central Connecticut State University).

Wszystko odbyło się na gali zorganizowanej w Central Connecticut State University z okazji 100-letniej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Niedzielny wieczór uprzyjemnili też krótkim programem artystycznym nasi uczniowie – Olivia Grabek 6B , Olaf Talar 7A, Natalia Wesolowski 6A.

To wielki zaszczyt dla naszej szkoły.

Z dumą możemy zapewnić, że nadal z głębokim zapałem będziemy kultywować ducha polskości w naszych młodych uczniach. W końcu to oni są naszą chlubą i przyszłością!

Dyrekcja & Rada Rodziców