Polski Dzień w Hartford, CT oraz wyróżnienie dla Pani Dyrektor Elżbiety Złotnik

W czwartek, 2 maja 2019, w polskim dniu Święta Flagi Rzeczpospolitej, oraz w przeddzień 228-ej rocznicy ustanowienia Konstytucji 3 Maja, na budynku siedziby stanu Connecticut w Hartford zawisła polska flaga biało-czerwona. Po raz 28-my odbył się tam “Polish Day at the Capitol”. Uroczystość zgromadziła wielu przedstawicieli tutejszej Polonii oraz jej sympatyków i przyjaciół. Nie mogło się obyć bez występu artystycznego uczniów naszej szkoły, którzy w barwnych strojach krakowskich zachwycili swoim występem zgromadzonych gości.

Najważniejszym punktem tego dnia było dla naszej szkoły wręczenie wyróżnienia dla Pani Dyrektor Elżbiety Złotnik. Otrzymała je za całokształt pracy na rzecz Szkoły Języka Polskiego oraz Polonii (i nie tylko) w Connecticut. Pani Elżbieta od wielu lat pracuje w naszej szkole, a od ośmiu lat z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem “dowodzi” nią, dbając o wysoki poziom nauczania i jednocześnie rodzinną atmosferę panującą zarówno wśród uczniów jak i grona pedagogicznego. Osobiście towarzyszy naszym grupom artystycznym podczas występów w polonijnej społeczności, zawsze podkreślając, że szkoła uczy nie tylko poprawnej pisowni i płynnego posługiwania się językiem polskim, ale także polskiej kultury, historii i obyczajów oraz miłości i szacunku do Polski. Jej kreatywność i odwaga wprowadzania w życie szkoły nowych projektów sprawiły, że wszyscy czujemy w sobotnie przedpołudnia, jakby te lekcje odbywały się na polskiej ziemi. Zawsze uśmiechnięta, cierpliwa, pomocna, a jednocześnie ambitna i stanowcza, swoim przykładem uczy patriotyzmu w najlepszym tego słowa znaczeniu. Pani Dyrektor, Pani Elżbieto – z tego miejsca dołączamy do wszystkich gratulacji i ciepłych słów, które usłyszała Pani podczas Polskiego Dnia w Hartford. Czujemy się zaszczyceni i zaopiekowani pracując i ucząc się pod Pani opiekuńczymi skrzydłami. Serdeczne gratulacje i podziękowania w imieniu wszystkich osób związanych z naszą szkołą!

Aby przekonać się, że uroczystość była podniosła i patriotyczna, a jednocześnie wesoła i kolorowa, zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

Renata Senenko