Polowanie na jajka 2019

W sobotę, 6 kwietnia 2019, dwa tygodnie przed Świętami Wielkanocnymi w sali sportowej naszej szkoły zabłysły wszystkie kolory tęczy. Pomimo ponurej pogody i mokrego trawnika za oknem organizatorzy tej niespodzianki zapewnili bogatego w słodkości Zajączka. Tradycja mówi, że w Wielkanoc zadanie wręczania prezentów przejmuje zajączek wielkanocny, który słodkie upominiki i drobne niespodzianki zostawia w różnych zakamarkach w domu lub w ogrodzie.

Tymczasem do Świąt była jeszcze chwila, a my pragnęliśmy sprawić świąteczną przyjemność klasom 0-2. Co roku tych słodkości przybywa, a w tym roku, z pomocą rodziców, którym bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc, udało się zakupić oraz napełnić słodyczami trzy tysiące plastikowych jajeczek. Kolorowe niczym polne kwiatki jajeczka pokrywały nie tylko podłogę, lecz również ciekawe skrytki tej sali.  Przez moment wydawało się, że barwna wiosna zawitała w nasze szkolne progi. Pojawił się również uśmiech na twarzy oraz błysk w oczach dzieci. Na trzy ruszyły na połów z koszykami maluchy. Śmiech i szelest papierków rozpowszechnił się wokół, a po krótkim czasie dzieci dumnie pokazywały swoje zdobycze. Radość naszych uczniów i ich zadowolenie udało nam się uwiecznić na poniższych zdjęciach. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Joanna K Chojnowski-Schroeder