Piknikowe zakończenie roku

Takiego zakończenia roku szkolnego jeszcze w naszej szkole nie było! Słoneczna pogoda pozwoliła spotkać nam się na Polance i na wesoło świętować początek wakacji.

Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele Sacred Heart w New Britain, CT. Po niej wszyscy spotkali się na Polance Sokołów, aby podziwiać dostojnego poloneza w wykonaniu uczniów z klas 8. Po krótkich podziękowaniach Dyrekcji za wspólny rok szkolny wręczone zostały wyróżnienia, które otrzymali w tym roku:

• Dyplom Ambasadora RP – Patrycja Lobeski 3 c, Michelle Prucnal 7 b, Julia Kraczka 8, Julia Wanke 9 a
    • Dyplom Prezesa CPSD – Olivia Grabek 8 b
    • Dyplom Dyrektora – Juliana Radziewicz 8 b
    • Nagrody Wychowaców Klas 8 – Clara Drag 8 a, Olivia Nowak 8 a, Adrian Sztachelski 8 b, Victoria Kania 8 c, Julia Lukaszczuk 8 c
    • Stypendium Mateusza Maciulewskiego – Patrick Kot 8 c.

Przedstawiciele klas 7 pożegnali swoich kolegów i koleżanki z klas 8. Nasi Absolwenci z kolei podziękowali nauczycielom za osiem lat nauki i pożegnali ze wzruszeniem szkołę. Zapewne wielu z nich spotkamy we wrześniu w klasach licealnych, ponieważ z naszą szkołą trudno się rozstać. Julia Bielski, tegoroczna absolwentka naszego liceum, wie o tym najlepiej – wyraziła to pięknie w utworze własnego autorstwa, który zaśpiewała podczas zakończenia roku. Występ szkolnej grupy tanecznej prowadzonej przez Panią Annę Hayes zdecydowanie dodał barw tej wyjątkowej chwili. Następnie w poszczególnych klasach zostały wręczone świadectwa. Uczniowie dostali również bluzy z polskim orłem i logo szkoły w nagrodę za wytrwałość podczas tego trudnego roku. Rodzice, uczniowie i nauczyciele mieli ostatnią okazję zobaczyć się w tym roku i podziękować sobie nawzajem za sprostanie tegorocznym wyzwaniom podczas nauki zdalnej.

Po części oficjalnej nadszedł moment na wesołe świętowanie. Znana wszystkim niezastąpiona “drużyna Zieleniaka” zapewniła mnóstwo pyszności w przeróżnej postaci. Ponadto na dzieci, i nie tylko, czekały również lody, pop-corn, wata cukrowa, tatuaże, klaun wyczarowujący balonowe cudeńka, dmuchańce do zjeżdzania i skakania. Odbył się również mini-turniej tenisa stołowego oraz mecz siatkówki rodzice/nauczyciele kontra uczniowie.

Gorące podziękowania dla Polsko-Słowackiej Unii Kredytowej, która wsparła finansowo nasz piknik rodzinny. Oprawę muzyczną zapewnił Pan Alex Zawadzki, któremu także serdecznie dziękujemy za radosne rytmy. Ukłony w stronę właścicieli “Zieleniaka”, którzy podjęli się obsługi tak dużego wydarzenia podczas nadal trwających obostrzeń w tym zakresie i wywiązali się z zadania na 6.

Koniec roku szkolnego oznacza jednocześnie początek wakacji – życzymy więc wszystkim dużo odpoczynku, słońca, wesołych przygód i bezpiecznego powrotu!

Do zobaczenia we wrześniu!!!

Tekst Renata Senenko                                       Zdjęcia Sylwia Baldowski oraz Paulina Sobon