Pierwsze koty za płoty

Rok szkolny 2021-2022 rozpoczęliśmy uroczystą mszą św. w kościele Holy Cross w New Britain, CT. Następnie wszyscy przenieśli się na Polankę, aby spotkać się po wakacyjnej przerwie. Uczniowie i nauczyciele mieli okazję się poznać, a rodzice załatwić ostatnie formalności w biurze szkoły i wysłuchać sprawozdania Zarządu dotyczącego funkcjonowania szkoły. Piękna pogoda sprzyjała długim rozmowom. Uśmiechnięte twarze uczniów dodały energii i wiary w szkolne działania. Pomimo trudnych warunków i ciągłych obostrzeń nasza szkoła nadal robi wszystko, aby dzieci mogły poznawać piękno polskiego języka, polskie tradycje, historię i geografię Polski.

W kolejną sobotę spotkaliśmy się już w budynku New Britain High School, gdzie odbywają się szkolne zajęcia. Nauczyciele i uczniowie pilnie przystąpili do pracy. Przed nimi cały rok na zgłębianie wiadomości o Polsce. Życzymy mnóstwa zapału, cierpliwości i uśmiechu!

Tekst – Renata Senenko, Zdjęcia – Sylwia Baldowski