Pasowanie Pierwszaków

Wśród pierwszaków chodzą słuchy, że dziś będzie ślubowanie.
    Narzekają więc maluchy, powtarzając niewesoło:
    “Ślub będziemy brać ze szkołą!” .
    Chciał uciekać Grzesio mały, ale Paweł, człek bywały,
    wytłumaczył mu: “Kolego, ślubowanie – to jest całkiem co innego!
    Musisz przyznać, że bez przerwy będziesz dbał o Pani nerwy
    będziesz uczył się starannie, zachowywał nienagannie.
    Gdy umowa ta się stanie, to jest właśnie ŚLUBOWANIE!”

Pierwszym w swoim życiu polonezem dzieci z klas pierwszych rozpoczęły uroczystość pasowania na ucznia.

Po pomyślnym zaliczeniu “egzaminu na ucznia” każdy pierwszoklasista zostaŁ uroczyście pasowany przez Panią Dyrektor magicznym ołówkiem na ucznia naszej szkoły. Pani Wicedyrektor – Anna Hayes oraz Pani Dorota Ciszewską z Polsko-Słowiańskiej Unii Kredytowej, która ufundowała prezenty dla naszych dzielnych Pierwszaków, pomogły w rozdaniu upominków dzieciom.

Pani Dyrektor złożyła serdeczne życzenia nowym UCZNIOM naszej szkoły oraz podziękowała  wychowawcom klas pierwszych za pięknie przygotowaną uroczystość, Pani Ani Hayes za nauczenie dzieci pierwszego w ich życiu poloneza, Pani Dorocie Ciszewskiej i Polsko-Słowiańskiej Unii Kredytowej za prezenty, uczniom starszych klas za zaaopiekowanie się młodszymi kolegami podczas uroczystości oraz gościom pierwszoklasistów za przybycie na dzisiejszą uroczystość i pielęgnowanie ducha polskości w nowym pokoleniu Polonii.