• +1 860 604-7797
 • biuro.szkolajp@gmail.com
 • P.O. BOX 2221 New Britain, CT 06050-2221
 • Pasowanie na UCZNIA

  Pasowanie na UCZNIA

  Pasowanie na UCZNIA to ważne wydarzenie w szkolnym życiu każdego pierwszoklasisty. W naszej szkole obchodzone jest więc bardzo uroczyście, aby pozostawić w pamięci naszych uczniów same dobre wspomnienia.

  Pierwszaki zaczęły uroczystość wykonaniem poloneza, które zawsze wzrusza wszystkich zgromadzonych gości. Następnie musiały wykonać przygotowane dla nich zadania i zdać egzamin “na ucznia”. Najważniejsze było ślubowanie na sztandar szkoły, że “będą pilnymi uczniami, z dumą noszącymi barwy szkoły i Polski”. Wszystko poszło bezproblemowo i z uśmiechem na buziach, więc każdy Pierwszak został pasowany szkolnym ołówkiem na UCZNIA przez samą Panią Dyrektor Elżbietę Złotnik. Pamiątkowe zdjęcia klasowe z tego uroczystego dnia będą wspaniałą pamiątką dla naszych UCZNIÓW. Całość była transmitowana na żywo, aby wszyscy bliscy naszych Pierwszaków mogli uczestniczyć w tym wyjątkowym dla nich dniu.

  Więcej zdjęć na szkolnym Instagramie. Zapraszamy również do obejrzenia filmu z tej uroczystości https://youtu.be/TCeKJWTn_mg

  Tekst – R. Senenko, Zdjęcia – J. Chojnowski-Schroeder, P. Sobon, Relacja na żywo i wideo – J. Chojnowski-Schroeder