Parada Pułaskiego – Nowy Jork, NY 2018

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę października przeszła ulicami nowojorskiego Manhattanu Parada Pułaskiego. Już po raz 81-szy Polonia amerykańska pokazała, że pamięta o Kazimierzu Pułaskim i jest z niego dumna. Nazwisko tego bohatera wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich nazwisk w USA. Przecież kto nie słyszał o parku, budynku, bądź ulicy Kazimierza Pułaskiego? Tematem przewodnim niedzielnego wydarzenia były obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Na tegorocznej paradzie nie mogło zabraknąć również grupy z naszej szkoły. Pod czujnym okiem Pani Dyrektor oraz Pani Prezes ponad 50 osób dumnie podążało trasą parady. Rodzice, nauczyciele, a przede wszystkim nasi uczniowie – grupa śpiewająca i taneczna – pięknie reprezentowali nas na Piątej Alei. W biało – czerwonych strojach i ze szkolnym logo na koszulkach pokazaliśmy, że JESTEŚMY POLAKAMI i chcemy się tym chwalić. Przemarsz przez serce Manhattanu długo pozostanie w naszej pamięci, a udział w Paradzie Pułaskiego jest dla nas szczególnym wyróżnieniem.

Gorące podziękowania składamy Panu Darkowi Barcikowskiemu – Konsulowi Honorowemu RP w Connecticut, który to zorganizował wyjazd tak licznej grupy z New Britain, CT.

Renata Senenko

Zdjęcia: Beata Adamus