PANAMA w amerykańskiej Częstochowie czyli rekolekcje 2019

Tak jak każdego roku w lutym, uczniowie ze szkół polonijnych na wschodnim wybrzeżu USA zgromadzili sie w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, PA. Rekolekcje dla polonijnej młodzieży odbyły się tu już po raz 13. O stronę organizacyjną jak zawsze zadbała Centrala Polskich Szkół Dokształcających w USA, na czele z Wiolettą Jusinską, prezesem okręgowym w Connecticut, oraz Panią Prezes dr Dorotą Andraką.
    W rekolekcjach PANAMA wzięło udział 25 licealistów naszej szkoły. Tegoroczne świadectwa wiary odbywały się pod hasłem “Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twojego słowa”.
    Przez weekend, 16-17 lutego 2019, we wspólnych modlitwach, śpiewach i spowiedzi rekolekcyjnej uczestniczyło około 250 osób. Prowadzącym był franciszkanin Ojciec Marek Stybor, a głoszone świadectwa wiary przekazali również goście specjalni – Thomas Vondiezelski & Matthew Fernandez oraz Adam Maciejewicz.
    Młodzież mogła napisać intencje, jakie przynosi na rekolekcje i złożyć je w skrzynce intencji. Poza duchowymi i religijnymi doznaniami rekolekcje były też świetną okazją do spotkania się z młodzieżą polonijną z innych szkół polskich wschodniego wybrzeża USA. Dzięki temu uczniowie mieli okazję do podtrzymywania przyjaźni zawartych na wcześniejszych wspólnych wydarzeniach i uroczystościach.
    Młodzież odnowiona duchowo poprzez modlitwę, konferencje oraz spowiedź wróciła do domu z naładowanymi akumulatorami, aby z wiarą i energią zacząć nowy dzień.

Ewa Lewkowicz