Natalia Kawalec – gwiazda The Voice Kids – “Pasja i realizacja”

W świecie muzyki nie brakuje utalentowanych artystów, ale to nie każdemu udaje się osiągnąć sukces w tak młodym wieku. Natalia Kawalec to jednak wyjątkowy talent, który zdobył serca widzów w Polsce i nie tylko. Finalistka 3. edycji programu “The Voice Kids” pod opieką Cleo, Natalia, przybyła do naszej szkoły w New Britain z osobą, która od samego początku wspierała ją w jej muzycznej karierze – jej tatą.

Natalia Kawalec nie tylko zachwyciła jurorów programu swoim niesamowitym głosem, ale również pokazała, że jest prawdziwą artystką i kompozytorką. Wraz z tatą przyjechali do naszej szkoły, aby podzielić się swoim doświadczeniem z udziału w “The Voice Kids”, opowiedzieć o swoich osobistych sukcesach i wyzwaniach, z jakimi spotkała się jako uczestniczka tego programu.

Podczas ich wizyty mieliśmy również okazję usłyszeć, jak Natalia i jej rodzice wspomogli inną finalistkę programu, Maję Kapłon. Maja od urodzenia zmagała się z wadą kręgosłupa i przeszła aż 18 operacji w swoim życiu. Podczas występu w “The Voice Kids” jej stan zdrowia znacznie się pogorszył, i potrzebowała kolejnej operacji, aby móc dalej cieszyć się życiem. Historia Natalii i jej rodziny, która bez wahania zaoferowała pomoc Maji, jest inspiracją dla nas wszystkich. Pokazuje, jak wielkie może być zaangażowanie i chęć pomocy drugiej osobie.

W finale programu Natalia zachwyciła widzów swoim wykonaniem piosenki “Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena. Jak to w tej piosence śpiewała, “Ludzi dobrej woli jest więcej!” – Natalia udowodniła to, zaczynając od siebie. Jej pozytywne podejście do życia, zaangażowanie w działania charytatywne i pomoc innym są godne podziwu.

Natalia nie tylko śpiewa wspaniale, ale także sama pisze teksty i gra na kilku instrumentach. Aktualnie studiuje, a jednocześnie koncertuje, co pokazuje, jak ogromne zaangażowanie wkłada w rozwijanie swojej kariery muzycznej. Patrząc na nią, nie sposób nie zauważyć, że jest otoczona wsparciem wspaniałych rodziców i ludzi, którzy w nią wierzą.

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że Natalia znalazła czas w swoim napiętym grafiku, aby odwiedzić naszą szkołę w New Britain. Niestety, jej koncert został przełożony na wiosnę, więc z niecierpliwością czekamy na nowy termin. Natalio, gratulujemy Ci serdecznie Twoich dotychczasowych osiągnięć i dziękujemy za to, że łączysz nasz ojczysty kraj z miejscem, w którym obecnie mieszkasz. To niesamowite widzieć, jak się rozwijasz i dajesz innym szansę na ich własny rozwój. Na przyszłość życzymy Ci, aby wszystkie Twoje marzenia spełniły się.

Z wyrazami szacunku, Szkoła Języka Polskiego w New Britain, CT

rep. Joanna Chojnowski-Schroeder