Nasi artyści dla Pary Prezydenckiej

22 września 2019 nasi utalentowani uczniowie stanęli przed nie lada wyzwaniem – mieli zaśpiewać i zatańczyć przed Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej, Panem Andrzejem Dudą oraz Jego Małżonką, Agatą Kornhauser-Dudą. Spotkanie odbyło się w Walnut Hill Park w New Britain, CT. Była to pierwsza w historii stanu Connecticut i samego miasta New Britain wizyta urzędującego Prezydenta Polski. Chociaż trema dawała się we znaki zarówno uczniom, jak i ich opiekunom przygotowującym występ, to program artystyczny został wykonany przepięknie. Nasi uczniowie jak zwykle stanęli na wysokości zadania, a występ przed taką publicznością zapewne zostanie w ich sercach na długo. Para Prezydencka również doceniła talent naszych uczniów oraz ich perfekcyjne przygotowanie przez nauczycieli, za co osobiście podziękowała im wszystkim po wspólnym zdjęciu.

Warto wspomnieć, że Pierwsza Dama – Agata Kornhauser-Duda, zwróciła się ze szczególnym podziękowaniem do nauczycieli polonijnych. Wyraziła słowa uznania dla ich “zaangażowania w nauczanie języka polskiego, polskiej historii i geografii, ale także kultywowanie polskiej kultury i tradycji (…) oraz kształtowanie ducha młodych ludzi, którzy najczęściej są urodzeni poza Polską i którzy chcą poznać swoje korzenie.”

Pani Dyrektor Elżbieta Złotnik odebrała z rąk Pana Prezydenta flagę Polski, która została przyznana naszej szkole w uznaniu wybitnych zasług i szczególnych osiągnięć w działalności polonijnej, społecznej i kulturalnej.

Podziękowanie za piękny występ skierowała również do uczniów naszej szkoły  osobiście pani Prezes Centrali Polskich Szkół Dokształcających Dorota Andraka. Miłym gestem z jej strony było zaproszenie naszych uczniów w imieniu Centrali na poczęstunek . Po bardzo intensywnym tygodniu prób przed występem, w czwartek 26 września, nasi uczniowie świętowali wyróżnienie w tej samej restauracji, gdzie kilka dni wcześniej goszczono Parę Prezydencką. Dziękujemy Centrali za tak piękne podziękowanie i docenienie naszego wysiłku.

Tak bliskie spotkanie z Panem Prezydentem i Pierwszą Damą oraz występ przed kilkustysięczną widownią były dla wszystkich szczególnym przeżyciem i wyróżnieniem.

Renata Senenko