Na to warto czekac! Studniówka klas 10tych w Nowym Yorku

Studniówka, która odbyła się w sobotę, 3 lutego 2024 roku, była wyjątkowym wydarzeniem dla uczniów klas 10-ych naszej szkoły oraz 26 innych szkół polskich ze wschodniego wybrzeża USA. Cała impreza była pełna śmiechu, tańca i radości aż do późnych godzin nocnych.

Uroczystości rozpoczęły się pięknym polonezem, który uczniowie tańczyli z wdziękiem i elegancją. Następnie przedstawiciele Centrali Polskich Szkół Doksztalcajacych serdecznie powitali wszystkich uczestników. Atmosfera była niesamowita, a energia panująca na parkiecie była zaraźliwa.

DJ zadbał o różnorodność utworów, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Uczniowie praktycznie nie schodzili z parkietu, oddając się zabawie i tańcom. Krótka przerwa na ciepły, przepyszny obiad pozwoliła wszystkim zregenerować siły, ale już po chwili znowu wszyscy byli gotowi do zabawy.

Rodzice również nie pozostawali obojętni na magię tej nocy. Muzyka nie pozwalała im siedzieć przy stołach, a widok rodziców tańczących w kółku, a w środku ich prawie dorosłych dzieci, był bezcenny. To chwile, które pozostaną w pamięci na zawsze.

Jako rodzic chcę podkreślić, że warto było czekać na takie wyjątkowe chwile. Patrząc na swoje dzieci bawiące się i tańczące, czułam nieopisaną dumę i radość. To był niezapomniany wieczór, który z pewnością na długo pozostanie w sercach wszystkich uczestników.

Dla kochanych licealistów, których już za niecałe 100 dni czeka matura, życzę wytrwałości, skupienia i pewności siebie. Miejcie wiarę we własne siły, bo zdolności macie ogromne. Niech te studniówkowe wspomnienia staną się dla was motywacją do pokonywania przeszkód i osiągania sukcesów. Trzymamy kciuki za wasze przyszłe wyzwania i życzymy Wam wielu sukcesów na drodze do dorosłości.

tekst i zdjęcia: J.Chojnowski-Schroeder