Międzyszkolna Studniówka 2023

4 lutego 2023 roku odbył się Bal Studniówkowy organizowany przez Centralę Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce dla maturzystów szkół polonijnych. W tym roku miał on miejsce w Royal Manor, Garfield, NJ. Uczestniczyło w nim prawie 600 osób, w tym 264 maturzystów, ich osoby towarzyszące, wychowawcy, dyrektorzy szkół i rodzice.

Jak tradycja nakazuje – Studniówkę rozpoczęto polonezem. Maturzyści z dumą kroczyli w rytm raz, dwa, TRZY, raz, dwa, TRZY. Goście honorowi w swoich krótkich przemówieniach z radością podkreślali, jak ważny to dzień dla naszej młodzieży i jak bardzo na niego zapracowali.

Prezes CPSD dr Dorota Andraka, gratulując maturzystom złożyła również podziękowania dyrektorom szkół i wychowawcom klas, wręczając im dyplomy oraz symboliczne kwiaty. Wyraźnie podkreśliła też rolę rodziców w wychowywaniu naszej młodzieży i ich poświęcenie przy pomocy w działalności polonijnych placówek edukacyjnych.

Maturzystom życzymy połamania długopisów podczas matury i żeby ich dorosłe życie było tak wesołe i kolorowe jak studniówkowa noc!