Medale KEN oraz nagroda niespodzianka

8 stycznia Konsulat Generalny RP gościł noworocznie dyrektorów szkół polonijnych, ale przede wszystkim osoby, którym przyznano Medal Komisji Edukacji Narodowej. Medale KEN nadawane są przez Ministra Edukacji Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Odebrali je w sobotę nauczyciele naszej szkoły – Pani Małgorzata Górecki oraz Pan Andrzej Sokołowski. Oboje od kilku dekad dobrze znani wszystkim ze swojej pracy na rzecz szkoły, którą wykonują z najwyższym zaangażowaniem i z głębi serca.

Tego dnia została także wręczona nagroda-niespodzianka dla Honorowego Dyrektora naszej szkoły – Pani Elżbiety Złotnik. Pani Złotnik została uhonorowana statuetką im. Janiny Igielskiej, przyznawaną przez Centralę Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce osobom i instytucjom zasłużonym dla polonijnej oświaty. Prezes CPSD, Pani Dorota Andraka, wręczając wyróżnienie, podziękowała Pani Złotnik za wieloletnią działalność na rzecz naszej szkoły oraz środowiska polonijnego.

Nagrodzonym osobom towarzyszyły rodziny i przyjaciele oraz Pani Dyrektor Renata Senenko – wszyscy niezmiernie dumni i szczęśliwi, że mogą otaczać się tak wyjątkowymi ludźmi, którzy są jednocześnie wspaniałym przykładem do naśladowania dla naszej młodzieży.

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym osobom! Dziękujemy za Wasz czas, zapał i serce, które wnoszą wiele dobrego nie tylko do naszej szkolnej, ale całej polonijnej społeczności.