Medal Komisji Edukacji Narodowej dla Pani Elżbiety Mulawki

Z nieukrywaną radością i dumą informujemy Państwa, że nauczycielka naszej szkoły, Pani Elżbieta Mulawka, została uhonorowana Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Jest to najwyższe odznaczenie w resorcie, przyznawane przez polskie Ministerstwo Edukacji Narodowej. W niedzielę, 16 grudnia 2018, medale te zostały wręczone wybitnym pedagogom polskich szkół sobotnich wschodniego wybrzeża USA. Nie mogło wśród nich zabraknąć Pani Elżbiety, która od prawie trzech dekad z ogromnym zaangażowaniem nie tylko uczy w naszej szkole, ale po prostu ją tworzy.

Pani Elżbieta Mulawka zaczęła swoją przygodę z edukacją 41 lat temu w Polsce. Jest najdłużej pracującą nauczycielką w naszej szkole – od 28 lat poświęca swoje soboty na spotkania z polonijnymi uczniami. Gruntownie wykształcona posiada do tego jeszcze to, co najważniejsze – pasję i wielkie serce do przekazywania swojej wiedzy młodym pokoleniom oraz rozbudzania w nich ducha polskości, jak i miłości i szacunku do polskich tradycji.

Ucząc języka polskiego na obczyźnie nieustannie poszukuje nowych materiałów i pomocy naukowych oraz udoskonala i nowelizuje swój warsztat pracy. Dzięki temu jej lekcje są ciekawe dla wszystkich uczniów co, przy dzisiejszej komputeryzacji i tempie funkcjonowania młodzieży XXI wieku, wcale nie jest łatwym zadaniem. Pani Elżbieta potrafi zmobilizować i zaangażować swoich uczniów do udziału w projektach klasowych i szkolnych. Współtworzy szkolne konkursy oraz programy i scenariusze naszych szkolnych uroczystości i akademii, jednocześnie aktywnie uczestnicząc w życiu lokalnej Polonii.

Wielokrotnie nagradzana za swoje osiągnięcia w pracy zarówno na szczeblu szkoły, jak i Centrali Szkół Dokształcających w Ameryce. Jej wysiłek i trud wkładany w nauczanie języka polskiego wśród dzieci polonijnych oraz umiejętności pedagogiczne i szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej – to niepodważalny argument do przyznania Pani Elżbiecie wyżej wymienionego medalu.

Pani Elżbieta zawsze z uśmiechem służy swoim doświadczeniem także nowemu pokoleniu nauczycieli. Jest dla swoich kolegów i koleżanek w pracy życzliwym doradcą, wzorem służącym swoją wiedzą i kompetencją. Niebywale skromna, potrafi za to wiele dobrego powiedzieć o innych. Szanowana i pamiętana przez uczniów i ich rodziców, którzy niejednokrotnie dopiero dzięki Pani Eli zrozumieli jak ważny jest dla nich język polski, kultura i tradycje ich przodków oraz przynależność do narodu polskiego. Takiego nauczyciela nie sposób zapomnieć!

Droga Pani Elżbieto! Kochana Elu! Z głębi naszych serc gratulujemy tak wysokiego, w pełni zasłużonego wyróżnienia. Czujemy się zaszczyceni Pani obecnością w naszym gronie. Dziękujemy za wszystko! Pani niespotykana skromność świadczy o Pani niekwestionowanej wielkości!

Gratulujemy serdecznie!

Dyrekcja, Rada Rodziców, Grono Pedagogiczne, Rodzice i Uczniowie, którzy mieli i mają szczęście spotkać Panią na swojej drodze.

RS