• +1 860 604-7797
 • biuro.szkolajp@gmail.com
 • P.O. BOX 2221 New Britain, CT 06050-2221
 • Matura 2022

  W sobotę, 14 maja, 25 uczniów klasy 10 przystąpiło do egzaminu maturalnego, który jest podsumowaniem ich 10-cio letniej przygody z naszą szkołą.

  Komisja Egzaminacyjna w składzie: Maria Kucharz, Ewa Lewkowicz, Elżbieta Mulawka, Magdalena Peszko, Renata Senenko, Elżbieta Złotnik, Artur Haraburda, Andrzej Sokołowski spotkała się z maturzystami w Lecture Hall NBHS. Elegancko ubrani uczniowie stawili się w komplecie: Brzostek Alex, Cieslik Amelia, Dabek Marcel, Donor Kalina, Gawlas Sonia, Grebowiec Maja, Jacek Victoria, Kapusta Patrick, Kolc Eric, Kuczynski Jakub, Kumik Julia, Lojewski Daniela, Lojewski Jakub, Motyka Konrad, Petlik Matthew, Pikor Natalie, Powalka Amelia, Rutkowski Kaya, Serafin Julia, Smiarowski Kacper, Swit Ariana, Szarek Dawid, Talar Olaf, Urban Maciej, Wanke Julia.

  Sądząc po dobrych humorach egzamin maturalny poszedł wszystkim śpiewająco i pokazał, że warto było się uczyć języka polskiego oraz historii i geografii Polski.

  Przed maturzystami jeszcze zasłużony Bal Maturalny, na którym zapewne powspominają lata spędzone w polskiej szkole, za którą niejednokrotnie pewnie zatęsknią.

  Gratulujemy uczniom wytrwałości i życzymy dobrej zabawy na Balu Maturalnym!

  Tekst – Renata Senenko, zdjęcia – Joanna Chojnowski-Schroeder