• Matura 2021

W sobotę, 8 maja, uczniowie klasy 10 przystąplili do egzaminu maturalnego. Jest on podsumowaniem ich wiedzy z historii i geografii Polski oraz sprawdzianem umiejętności posługiwania się językiem polskim.

Gościnna sala Sokolni w New Britain, CT zapewniła im najlepsze z możliwych warunki do zaliczenia egzaminu podczas trwających obostrzeń. Po pisemnej części egzaminu maturzyści mieli chwilę oddechu i możliwość uzupełnienia energii przekąskami przygotowanymi przez rodziców. Komisja Egzaminacyjna w składzie: Ewa Lewkowicz, Elżbieta Mulawka, Magdalena Peszko, Renata Senenko, Agnieszka Uzar, Elżbieta Złotnik, Andrzej Prószyński, Andrzej Sokołowski zapewniła sprawne przeprowadzenie egzaminów.

Gorąca atmosfera w poczekalni i oklaski dla wychodzących z egzaminu ustnego maturzystów stworzyły niezapomniany klimat tego wydarzenia. Maturzyści zgodnie przyznali, że chociaż cieszą się, że niebawem będą mieć wolne soboty, to jednocześnie jest im smutno, że kończy się tak niesamowity rozdział w ich życiu i z pewnością będą tęsknić do naszej szkoły.

W nagrodę za ich dziesięcioletni trud nauki czeka ich jeszcze Bal Maturalny, na którym już bezstresowo będą mogli wspominać szkolne lata.

Gratulujemy wytrwałości i dumy z bycia Polakami, którą słychać było podczas egzaminów w wypowiedziach naszych maturzystów.

Tekst: Renata Senenko                                                        Zdjęcia: Sylwia Baldowski