• +1 860 604-7797
 • biuro.szkolajp@gmail.com
 • P.O. BOX 2221 New Britain, CT 06050-2221
 • Matura 2020 – wyzwanie na odległość

  Matura 2020 – wyzwanie na odległość

  Po studniówkowych szaleństwach przyszedł czas na egzamin maturalny. Został on przeprowadzony w tym roku w specjalnych okolicznościach, gdyż z powodu wirusa COVID-19 wszystko dzieje się inaczej niż powinno. Bez zmian jednak dopuszczeni do egzaminu zostali wszyscy uczniowie klasy 10:

  Bilas Aleksandra
  Bilas Michał
  Buczynski Barbara
  Chorzepa Natalia
  Grabowski Marek
  Gutowska Adriana
  Halas Marcelina
  Konieczniak Aleksandra
  Konopka Alexander
  Kosalka Roksana
  Kucharski Gabriel
  Kulis Patrick
  Labaj Matthew
  Leszczynski Pauline
  Lojewski Kacper
  Milewski Aleksandra
  Nowak Julia
  Sokolowski Jakub
  Szydlik Samuel

  Matura w tym roku odbyła się w dwie kolejne soboty maja, a wszystko zostało zorganizowane on-line. Komisja Egzaminacyjna w składzie: Ewa Lewkowicz, Elżbieta Mulawka, Magdalena Peszko, Renata Senenko, Agnieszka Uzar, Elżbieta Złotnik, Andrzej Prószyński, Andrzej Sokołowski czuwała nad przeprowadzeniem tej nietypowej matury.

  2 maja uczniowie przystąpili do części pisemnej egzaminu z języka polskiego. Na spotkaniu zrobionym on-line tuż przed egzaminem było widać, że uczniowie z powagą i skupieniem podeszli do tego wydarzenia, chociaż pisali prace w domowym zaciszu. Wszyscy przysłali piękne, przemyślane prace, które z przyjemnością się sprawdzało. Komisja Egzaminacyjna jest pod wielkim wrażeniem wysokiego poziomu wiedzy naszych maturzystów.

  Kolejna sobota, 9 maja, to czas na egzaminy ustne z języka polskiego, geografii i historii. Wszystko odbyło się również drogą telefoniczną i połączeniami video. Wszyscy – uczniowie i egzaminatorzy – obawiali się, żeby technologia nie spłatała nam jakiegoś figla podczas połączeń. Jednak dzięki sprawnej organizacji i dobremu przygotowaniu uczniów egzaminy przebiegały płynnie w bardzo miłej atmosferze. Można było nawet pożartować z uczniami, którzy będąc w swoich pokojach czuli się znacznie mniej zestresowani całą sytuacją niż podczas tradycyjnej matury w sali egzaminacyjnej.

  Maturzyści mają już swój egzamin dojrzałości za sobą i słychać było w ich głosach, że bardzo się cieszą z rozpoczynających się właśnie dla nich wakacji. Komisja Egzaminacyjna z uznaniem jednogłośnie przyznała, że to był zaszczyt i czysta przyjemność egzaminować tak zdolnych uczniów, a wszyscy tegoroczni maturzyści są dumą naszej szkoły i piękną wizytówką Polski. Gratulujemy zarówno uczniom jak i Komisji Egzaminacyjnej ukończenia matury w tych niecodziennych warunkach – nie ma dla nas rzeczy niemożliwych, wyzwaniu na odległość sprostaliśmy w 100%.

  Renata Senenko