Matura 2019 – nowy rozdział w historii szkoły

4 maja 2019 zaczął się nowy rozdział w historii naszej szkoły. Tego dnia po raz pierwszy odbył się w niej egzamin maturalny, potocznie zwany maturą. Dopuszczeni zostali do niego wszyscy uczniowie klasy 10:

Cal Nicole
    Wolak Matthew
    Wolanski Gabriela
    Zawadzki Alexander

Wszyscy elegancko ubrani z powagą podeszli do egzaminu i punktualnie stawili się w Lecture Hall w New Britain High School. Zostali ciepło powitani przez Panią Dyrektor Elżbietę Złotnik, Panią Prezes Joannę Michalski oraz Komisję Egzaminacyjną w składzie: Ewa Lewkowicz, Elżbieta Mulawka, Magdalena Peszko, Renata Senenko, Agnieszka Uzar, Elżbieta Złotnik, Andrzej Prószyński, Andrzej Sokołowski. Wszyscy życzyli uczniom powodzenia podczas całej matury i “połamania długopisów” w części pisemnej.

Po krótkim wstępie i omówieniu pytań egzaminacyjnych zaczęto odliczać 90 minut przeznaczonych na napisanie pracy z języka polskiego. Następnie, po przerwie na poczęstunek, odbyła się część ustna egzaminów z języka polskiego, historii i geografii. Wszyscy uczniowie byli świetnie przygotowani dzięki czemu egzaminy przebiegały bardzo sprawnie w miłej i przyjaznej atmosferze.

Dalszy ciąg tego maturalnego rozdziału będzie pisany już za rok przez kolejnych maturzystów.

Renata Senenko