Dobromir Makowski | W Naszej Szkole

Sobota 17 marca 2018 – Spotkania w Lecture Hall –

Dobromir “Mak” Makowski

Z inicjatywą zorganizowania takiego spotkania wyszli sami rodzice, kiedy dowiedzieli się, że w najbliższym czasie pan Dobromir będzie w Stanach Zjednoczonych. Projekt RapPedagogika obejmuje takie zagadnienia jak profilaktyka uzależnień, moralność, zagrożenia, z jakimi mogą stykać się współcześnie młodzi ludzie, asertywność i umiejętność wyrażania własnego zdania, rady, jak spełniać swoje marzenia itp. Wykłady są wzbogacane o własne przeżycia pana Dobromira. Uważam, że spotkania o takiej tematyce są zawsze potrzebne. Problemy, na których skupia się ten projekt, nie omijają również naszej polonijnej młodzieży. Przekaz dotarł do naszych dzieci – jest to widoczne na zdjęciach z tego spotkania – na ich twarzach widać skupienie, zadumę, czasem łzy, ale też uśmiechy. To był dobrze spędzony czas. Myślę, że na długo zapamiętają to, co pan Dobromir mówił o szacunku do rodziców, o posiadaniu własnego zdania i niezgadzania się na rzeczy, które nie są dla nas dobre Było to nasze drugie spotkanie, ale myślę, że nie ostatnie. Mam nadzieję, że powtórzymy je za rok, jeśli pan Dobromir ponownie będzie w naszej okolicy –  mówi dyrektor Szkoły Języka Polskiego w New Britain Elżbieta Złotnik.

Spotkanie z rodzicami 9:00-9:45,

Uczniowie klas 4-6 10:15-11:00,

Uczniowie klas 7-10 11:30-12:15.

Dobromir “Mak” Makowski – pedagog i nauczyciel wychowania fizycznego, autor projektu “Rappedagogia”, który jest realizowany od 2010 roku i dotarł do kilkuset szkół na terenie całej Polski. Założyciel Centrum Młodzieżowego w Pabianicach i “Fundacji Młodzi dla Młodych”. W latach 2008-2009 był prezenterem programu “RAJ” emitowanego na TVP 1 (…)

Wpis z portalu społecznościowego:

“Niesamowita i przejmująca historia byłego narkomana, złodzieja i chuligana, który przez kilkanaście lat szukał swojej życiowej ścieżki. Gdzie i kiedy ją odnalazł? Kto pomógł mu wrócić do “świata żywych”? Czym dziś zajmuje się ten młody człowiek, któremu kiedyś nikt nie dawał szans na normalne życie?”

Strona internetowa Dobromira:

Teledysk