• Magia miłości

Bożonarodzeniowe świętowanie zaczęliśmy w naszej szkole już 14 grudnia. Chociaż do Wigilii pozostało jeszcze 10 dni, to u nas świąteczna atmosfera panowała już od samego rana. Wprowadziła nas w nią podczas pięknego kolędowania Szkolna Grupa Wokalna. Jako chór anielski rozgrzała serca słuchaczy zgromadzonych w audytorium New Britain High School. Nie tylko anielskie głosy naszych wokalistów, ale również ich anielskie kostiumy, stworzyły iście niebiańską, przepełnioną dobrocią i spokojem atmosferę.

Widzowie po zakończeniu kolędowania, nucąc jeszcze pod nosem świąteczne melodie, udali się na kiermasz świąteczny zlokalizowany przy wejściu do audytorium. Ręcznie robione kartki, ozdoby choinkowe, dekoracje stołu, stroiki oraz pachnące, domowe wypieki – to wszystko można było nabyć na szkolnym “straganie ze skarbami”. Kupujących nie brakowało, a dochód ze sprzedaży tych cudeniek zasili szkolny budżet przeznaczony na przygotowania naszych wspaniałych akademii.

Punktem kulminacyjnym tego dnia była właśnie wyczekiwana przez wszystkich akademia. Audytorium było wypełnione po brzegi. Tegoroczna sztuka została oparta na motywach baśni Hansa Christiana Andersena “Królowa Śniegu”.  Znany nam już Mistrz Zegarmistrz zabrał nas w tym roku do lodowej krainy, w której to Gerda dzielnie próbowała odnaleźć swego przyjaciela Kaja. Chłopiec uwięziony przez zimną i bezwzględną Królową Śniegu został spisany na zapomnienie przez wszystkich znajomych przekonanych, że pochłonęła go rwąca rzeka. Tylko jego najlepsza przyjaciółka Gerda nigdy nie straciła wiary i nadziei na odnalezienie towarzysza zabaw. Brnąc przez śniegi i pokonując wiele przeciwności losu uparcie poszukiwała Kaja. Kiedy po wielu miesiącach spotkała go w krainie Królowej Śniegu nie mogła uwierzyć, że jego serce zamieniło się w bryłę lodu. Zrozpaczona zapłakała szczerymi łzami z żalu, że chociaż odnalazła Kaja, to straciła przyjaciela, gdyż nie był to już ten sam Kaj, którego tak kochała. Jej łzy spłynęły na serce Kaja i wtedy zadziałała moc jej miłości – gorące łzy roztopiły lód na sercu chłopca i magicznym sposobem przywróciły jego miłość do Gerdy. Nawet lodowata Królowa Śniegu była bezsilna wobec magicznej mocy miłości, która połączyła znowu starych przyjaciół.

Cała historia została ubrana w przepiękne kostiumy, które lśniły i skrzyły się w tańcu jak prawdziwe płatki śniegu. Podczas przedstawienia mogliśmy podziwiać około 160 naszych cudownych, szkolnych aktorów, którzy zebrali na zakończenie zasłużone głośne brawa od licznie zgromadzonej publiczności. Nad przygotowaniem uczniów oraz utworzeniem scenografii pracowała ogromna grupa nauczycieli, rodziców oraz przyjaciół szkoły. Podczas prób i za kulisami pomagali uczniowie ze starszych klas, a w odpowiedzialność za światło i dźwięk podczas akademii zaangażował się Robert Smedley z New Britain High School wraz ze swoimi pomocnikami. Szczegóły zawarte są w załączonym programie widowiska. Dzięki transmisji naszej akademii “na żywo” poprzez media społecznościowe obejrzało ją około 4 tysiące osób na całym świecie, z czego jesteśmy niezmiernie zadowoleni i dumni.

Dziękujemy WSZYSTKIM osobom w jakikolwiek sposób zaangażowanym w zorganizowanie całego świątecznego dnia w szkole i w powstanie tej wyjątkowej akademii.

Na zakończenie nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć Państwu zdrowych, radosnych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech magia i moc miłości towarzyszą Wam każdego dnia w nadchodzącym Nowym Roku 2020. Niech spełnią się w nim najskrytsze marzenia, a ciepło rodzinne i poczucie bezpieczeństwa niech wypełnią Wasze domy i serca.

Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2020 Roku!

Renata Senenko