• Lake George 2022

Lake George, NY – czerwiec 2022

4 & 5 czerwca 2022 był to weekend pełen niezapomnianych przeżyć dla uczniów klas 8,9 & 10!

Grupa 80 uczniów & opiekunów ze Szkoły Języka Polskiego w New Britain wyruszyła na wakacyjną przygodę do Lake George, NY. Dwudniowy pobyt okazał sie bardzo ekstremalny, wyczerpujący, a zarazem bardzo ekscytujący.
    Podróż autokarem minęła nam w przyjemnej atmosferze śpiewu, głośnych rozmów oraz wrażeń filmowych.
    Następnie po zakwaterowaniu w Cedar Brook Motel w promieniach słonecznych wyruszyliśmy na szczyt góry Prospect Mountain 2000 FT n.p.m. Tuż po obiedzie zwiedzaliśmy centrum miasta, zrobiliśmy wiele zdjęć, udane zakupy, pamiątki, a zimne lody i napoje były przyjemnością wieczoru. Około 8:00 wieczorem uczniowie spędzali czas w basenie. Następnie rozpaliliśmy grile na kiełbaski & s’morse. Rozbrzmiewała głośna muzyka, która przyciągnęła wszystkich uczniów do tańca .

W niedzielę zaś spotkało nas coś, czego nie zapomnimy już nigdy – pełen niesamowitych przeżyć spływ rzeką Hudson (17 mil). W odpowiednim stroju, w kamizelkach ratunkowych i w hełmach pokonywaliśmy trudne odcinki rwącej rzeki w 9 osobowych pontonach. W trakcie 4 godzinnego spływu prowadziliśmy wyścig o pierwsze miejsce, wodne bitwy, można było popływać w kilku dozwolonych miejscach. Wymyślaliśmy różne okrzyki radości pokonanych przeszkód, rozśpiewani i uśmiechnięci, a przy tym bardzo zmęczeni wróciliśmy bezpiecznie do domu.

Zapraszamy Państwa do kupienia pamiątkowych zdjęć naszej grupy ze spływu na stronie https://raft.zenfolio.com/ww

Organizator i autor tekstu – Ewa Lewkowicz, zdjęcia – Agnieszka Talar & Elżbieta Cieślik