• +1 860 604-7797
 • biuro.szkolajp@gmail.com
 • P.O. BOX 2221 New Britain, CT 06050-2221
 • Kochana Mamo, Kochany Tato!!!

  Kochana Mamo, Kochany Tato!!!

  W sobotę, 22 maja, odbyła się w naszej szkole mini akademia z okazji Dnia Mamy i Taty, którą przygotowały najmłodsze klasy wraz ze swoimi nauczycielkami. Uroczystość poprowadziła Adriana Karas z klasy 2b.

  Najpierw powitała pięknie miłych gości, a Rodziców w szczególności. W polskiej szkole na Polance dzieci miały dla nich śpiew i tańce. W święto Mamy, w święto Taty, były życzenia, były i kwiaty. Dzieci Rodzicom za wszystko dziękowały, a za rozrabianie przepraszały. Szczerze powiedziały “Bardzo mocno Was kochamy i na koncert zapraszamy!”. Zerówki złożyły życzenia kolorowe jak łąka, pierwszaki przesłały dużo słonka, klasy drugie serduszka przyniosły, klasy trzecie przekazały życzenia błękitne jak wiosenne niebo, a zespół taneczny zaprezentował roztańczone życzenia.

  Rodzice naszych uczniów to prawdziwi szczęściarze, gdyż mogą świętować Dzień Mamy i Taty dwa razy – po amerykańsku i po polsku. Przyłączamy się do wszystkich życzeń i ciepłych słów z okazji tego święta oraz gratulujemy tak zdolnych i uśmiechniętych dzieci!!!

  Tekst – Renata Senenko (na podstawie scenariusza akademii)                                                        Zdjęcia – Sylwia Baldowski