II Opłatek Rodzinny

Każdy się chyba ze mną zgodzi, że czas świąt Bożego Narodzenia to czas bardzo szczególny. Czasem nawet wręcz magiczny. Wieczór wigilijny jest właśnie taką chwilą, w której rodziny łączą się razem, aby przysiąść do wspólnego stołu, podzielić się opłatkiem i cieszyć się obecnością osób, za którymi tęskniliśmy. Kolędy, rozpalony w kominku ogień oraz długie rozmowy przy smacznych, świątecznych potrawach, nadają tej chwili szczególną wartość. Czas ten trwa zaledwie chwilę, może dwie, a nim się zorientujemy, musimy się rozstać i wrócić do codziennych obowiązków.

Przepiękny okres bożonarodzniowy mamy już niestety za sobą. Na szczęście Szkoła Języka Polskiego w New Britain przypomniała nam ten magiczny moment w ostatnią niedzielę stycznia, na drugim już z kolei Opłatku Rodzinnym. Myślę, że wielu z nas z niecierpliwością czekało na ten dzień. Dzielenie się opłatkiem, składanie sobie życzeń oraz przepiękny występ z repertuaru świątecznej akademii naszych uczniów, ponownie pozwoliły nam wprowadzić się w tę magiczną, świąteczną chwilę. Wielkie brawa kierujemy w stronę naszych dzieci. Ich występ nie tylko zachwyca za każdym razem, ale również wzbudza dumę i radość w sercach rodziców. Szkolny Opłatek Rodzinny był cudowną okazją, aby spędzić ten czas z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi nam osobami. Atmosfera była świąteczna, a na stole znalazły się również świąteczne potrawy. Dzieci „szalały” na zmianę raz w gronie rówieśników, raz z rodzicami. I oto chodziło organizatorom tego wydarzenia, aby stworzyć zabawę, która pogodzi oba pokolenia. Aby wyróżnić się tym od innych uroczystości i szkół.

Z tego miejsca pragniemy podziękować rodzicom pomagającym przy oragnizacji oraz podczas Opłatka Rodzinnego. Dziękujemy za wszelką pracę związaną z tym przyjęciem jak również za przekąski i słodkości, które zostały podane po obiedzie. Dziękujemy również bardzo serdecznie Crystal Ballroom za zmianę daty Opłatka, który w ostatniej chwili musieliśmy przełożyć na inny termin ze względu na pogodę. Była to trudna decyzja do podjęcia, lecz z Waszą współpracą udało się wszystko rozstrzygnąć jak pierwotnie zaplanowano.

Jako Szkoła Języka Polskiego w New Britain jesteśmy bardzo szczęśliwi, że tyle osób pomimo zmiany daty mogło przyłączyć się i spędzić to piękne, niedzielne popołudnie wraz z nami. W takim gronie zawsze miło spędza się czas. Już dziś zapraszamy na następny Opłatek Rodzinny, który planowany jest na rok 2020.

Joanna K Chojnowski-Schroeder