Festiwal Małej Polski

Jego głównym organizatorem jest Polonia Business Association, prezesem stowarzyszenia jest Adrian Baron. Festiwal odbywa się w samym sercu New Britain na ulicy Broad St. Tam właśnie rozstawiło swoje stoiska kilkadziesiąt biznesów, zarówno polskich jak i amerykańskich. Na stoiskach można było znaleźć właściwie wszystko: od pączków, pierogów, obrazów po biżuterie czy oferty handlowo-biznesowe.

W programie; występy artystyczne, muzyka na żywo, karuzele dla dzieci, wspaniałe polskie jedzenie, wyroby rękodzieła ludowego i więcej atrakcji. Setki Polaków i Amerykanów przybyło na ten polonijny festiwal.

Uczniowie naszej szkoły, tego dnia wystapili aż dwa razy na scenie niedzielnego festiwalu pod czujnym okiem nauczycieli; Agata Smiarowski,Marzena Radziwon, Urszula Niemczycki, Anna Hayes, Aneta Haratyk.

Szkolny program przedstawiał sie następująco;

Czesc I

„Ucz sie polskiego ‘’

„W pracowni zegarmistrza”

„Bajki pana Andersena”