Festiwal Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku. Uczennica Julia Bielski

„Mistrz i uczniowie” – występ Julii Bielski

Nasza uczennica – Julia Bielski – została zaproszona do Nowego Jorku, NY na wysokiej rangi koncert, który odbył się 3 czerwca 2018 w ramach 11-ej edycji programu „Mistrz i uczniowie”. Zorganizowany przez Fundację Kościuszkowską nawiązywał tematycznie do setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W związku z tym w repertuarze Julli znalazły się utwory „Niepodległa, niepokorna” i „Powrócisz tu”. Julia zaśpiewała je wśród najlepszych z najlepszych, ponieważ tylko takie wyjątkowe talenty wspierane są przez Fundację. W tej edycji programu „Mistrz i uczniowie” zaprezentowało się niespełna 30 młodych artystów, których z podziwem oklaskiwała licznie zgromadzona publiczność.

Jak Julia znalazła się na tak prestiżowej uroczystości?

Oczywiście dzięki naszej szkole! Julia uczestniczy w wielu wydarzeniach organizowanych przez naszą szkołę. Występowała też podczas Festiwalu Szkół Polonijnych, gdzie została zauważona przez krytyka muzycznego.Ten z kolei polecił ją dyrektorowi artystycznemu koncertu – Pani Teresie Rysztof. Julia zaprezentowała się podczas koncertu bardzo pięknie i profesjonalnie. Widać i słychać było, że śpiewanie to jej pasja, a na scenie czuje się jak ryba w wodzie. W pełni zasłużyła na obecność w tak wyśmienitym gronie utalentowanej młodzieży.

Serdecznie gratulujemy Julii Bielski udziału w tak wyjątkowym wydarzeniu. Wierzymy, że w przyszłości wielu uczniów naszej szkoły zostanie doceniona przez polonijne organizacje. Uczestnictwo w tego typu wydarzeniach otwiera bowiem drogę do otrzymania stypendiów na studia.   Nie bójcie się więc pokazywać swoich talentów szerokiej publiczności.

Renata Senenko

Master & Students 2018