Dzwonek, Książki, Akcja! Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023-2024. Witamy!

Rok szkolny 2023/2024 rozpoczął się w New Britain w sposób wyjątkowo uroczysty. Uczniowie, rodzice i nauczyciele zebrali się na mszy świętej w malowniczym kościele Sacred Heart. Była to chwila refleksji i modlitwy, podczas której wszyscy obecni otrzymali życzenia, aby nowy rok szkolny obfitował w sukcesy, zdobywanie wiedzy i rozwijanie umiejętności.

Po mszy uczestnicy uroczystości udali się do Audytorium New Britain High School, gdzie powitały ich Dyrektor Renata Senenko oraz Prezes Joanna Michalska. To serdeczne przywitanie rozpoczęło nowy rozdział w życiu szkoły. Atmosfera w auli była bardzo podniosła, a uczniowie czuli się wspaniale witani jako najważniejsi uczestnicy tego wydarzenia.

Podczas uroczystości odśpiewano hymny przy obecności Pocztu Sztandarowego. Poznaliśmy także skład tegorocznego Prezydium Rady Rodziców oraz Grona Pedagogicznego.

Nagle zadzwonił pierwszy dzwonek, przypominając wszystkim, że czas na rozpoczęcie nauki. Uczniowie ruszyli do swoich klas, pełni entuzjazmu i gotowi do zdobywania wiedzy. Rodzice mieli okazję wziąć udział w walnym zebraniu w kafeterii szkolnej, podczas którego omówiono osiągnięcia poprzedniego roku szkolnego i przedstawiono plany na przyszłość.

Ten dzień był nie tylko uroczystym rozpoczęciem nowego roku szkolnego, ale także okazją do budowania więzi społecznych i planowania przyszłych sukcesów. Wszyscy byli pełni nadziei i gotowi do stawienia czoła wyzwaniom, jakie przyniesie ten nowy etap edukacji.

Drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele,

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2023-2024 przekazujemy Wam najserdeczniejsze życzenia. Nowy rok szkolny to czas pełen wyzwań i możliwości, dlatego życzymy Wam wszystkim ogromnej determinacji, pasji i pozytywnej energii, która będzie Was napędzać przez cały rok.

Dla uczniów:

Niech ten rok będzie dla Was czasem fascynującej wiedzy, nowych przyjaźni i rozwoju osobistego. Życzymy Wam wytrwałości w nauce, ciekawości świata i wielu sukcesów na każdym kroku Waszej edukacyjnej podróży.

Dla rodziców:

Jesteście niezastąpionym wsparciem dla Waszych dzieci w tym trudnym, ale pięknym procesie nauki. Życzymy Wam cierpliwości, miłości i mądrego doradztwa, które pomogą Waszym pociechom osiągać najlepsze wyniki i w pełni sie rozwijać.

Dla nauczycieli:

Jesteście kształtującymi naszą przyszłość przewodnikami. Wasza praca jest nieoceniona, dlatego życzymy Wam ogromnej pasji do nauczania, inspirujących lekcji i satysfakcji z obserwowania postępów Waszych uczniów.

Niech ten nowy rok szkolny przyniesie Wam wszystkim wiele radości, sukcesów i niezapomnianych chwil. Bądźcie zdrowi, zmotywowani i gotowi na nowe wyzwania. Razem tworzymy przyszłość!

Tekst: Joanna Chojnowski-Schroeder

Zdjecia: Sylwia Baldowski i Joanna Chojnowski-Schroeder