Dzień Patrona – św. Jana Pawła II

18 listopada był uroczystym Dniem Patrona, podczas którego świętowaliśmy 45 rocznicę rozpoczęcia pontyfikatu Papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Śpiew, recytacje i tańce w wykonaniu uczniów zachwyciły i wzruszyły do łez zgromadzoną publiczność. Całości dopełniły fotografie z życia Karola Wojtyły oraz fragmenty nagrań Jego papieskiej drogi. Przypomnieliśmy sobie, o czym nauczał Nasz Ojciec Święty i czym powinniśmy kierować się w życiu. Parafrazując słowa św. Jana Pawła II można o Jego osobie powiedzieć “Przecież nie całkiem umarł. To, co w nim niezniszczalne, trwa.” Jego wskazówki będą nadal wyznaczały drogę kolejnym pokoleniom.

Dziękujemy Księdzu Prałatowi Antoniemu Czarneckiemu za inspirację do tego przedstawienia oraz Fundacji św. Jana Pawła II w Nowej Anglii i wszystkim Sponsorom za wsparcie przy realizacji projektu. Podczas przedstawienia wykorzystano portrety św. Jana Pawła II namalowane specjalnie na tą okazję przez lokalnych artystów – Piotra Cichonia, Magdalenę Miętus-Gawroński oraz Marzenę Bakowski – serdecznie dziękujemy! Z całego serca dzięujemy również Państwu, naszej publiczności, za współuczestnictwo w świętowaniou tej ważnej dla Polaków rocznicy.

Zdjęcia – Sylwia Baldowski