Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela obchodzimy w rocznicę powstania w 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej, czyli pierwszego w Europie ministerstwa oświaty. Komisja Edukacji Narodowej została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Jej zadaniem było reformowanie szkolnictwa w Polsce. Prawie 200 lat później, bo w 1972 roku wprowadzono Dzień Nauczyciela, który przypadał w rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej czyli 14 października. W 1982 roku w miejsce Dnia Nauczyciela wprowadzono Dzień Edukacji Narodowej, który potocznie nadal nazywamy jednak Dniem Nauczyciela.

Zatem dla WSZYSTKICH NAUCZYCIELI szczere i gorące życzenia składają najmłodsi uczniowie naszej szkoły.

Serdeczne podziękowania dla uczniów klasy 0a i wychowawczyni – Jolanty Szymańskiej – za pomoc w realizacji wideo.

Tekst i realizacja wideo – Renata Senenko