Dzień Dwujęzyczności czyli integracyjne ognisko 2019

Z okazji Polonijnego Dnia Dwujęzyczności Szkoła Języka Polskiego im. Św. Jana Pawła II zainicjowała ognisko integracyjne, które odbyło się 28 września 2019 na “Polance” w New Britain, CT. Dyrekcja naszej szkoły zaprosiła do uczestnictwa w ognisku uczniów klas od trzeciej do szóstej, uczęszczających do szkół języka polskiego w New Britain, Hartford oraz Derby.

Na wstępie Pani Dyrektor Elżbieta Złotnik przywitała uczniów, nauczycieli, rodziców oraz przedstawiła program ogniska oraz reguły kreatywnych konkursów, które zostały przygotowane i nadzorowane przez nauczycieli. Dzień był słoneczny, atmosfera cudowna. Uczniowie biegali, tańczyli, grali, rysowali, śpiewali, układali puzzle, skakali na gumie, chodzili z workiem na głowie z zachowaniem równowagi, układali figury z patyczków, rozwiązywali rebusy.
    Uśmiechy na twarzach dopisywały wszystkim uczestnikom spotkania. Rozmowy i śpiew w języku polskim roznosiły się po całej Polance. Uczniowie, którzy wyróżnili się talentem i sprytem w danej konkurencji otrzymali dyplom uznaniowy, który wręczył nauczyciel nadzorujący daną konkurencję. Całej zabawie towarzyszyła pogodna muzyka.

Spotkanie uczniów odbyło się dzięki wspólnej pracy Dyrekcji, Rady Rodziców, nauczycieli oraz rodziców za co jesteśmy im wszystkim bardzo wdzięczni.

Maria Czwakiel