• Dożynki 2019

Kochane dzieci, rodzice i opiekunowie, nauczyciele. Z radością witaliśmy Was w sobotę 24.08.2019, w dniu Dożynek. Cieszy nas to, że tak licznie odwiedziliście nasze szkolne stoisko, przy którym zapisywaliście dzieci do szkoły i nabywaliście dla nich podręczniki na zbliżający się wielkimi krokami rok szkolny. Z tego miejsca pragniemy podziękować tym rodzicom, którzy przygotowali się do rozpoczęcia roku szkolnego, nabyli podręczniki wcześniej i skrócili kolejki w dniu pierwszego dnia szkoły. Dzień ten był pełen wrażeń, lecz dumą wszystkich był naturalnie występ naszych wszechstronnie utalentowanych uczniów. Brawo za pięknie przygotowany program! Miłym gestem był prezent, który nasza szkoła otrzymała z okazji 60-lecia nauczania od prezydenta Komitetu Dożynek Pana Richarda Pokorskiego. Choć tak niedawno świętowaliśmy zakończenie roku szkolnego to właśnie Dożynki, święto zbiorów, są oznaką tego, że lato i wakacje po mału się kończą i czas zacząć następny rozdział rozpoczynając kolejny rok szkolny. Mamy nadzieje, że ta piękna sobota dożynkowa przyniosła wszystkim radość, że mogliście spotkać przyjaciół, których nie widzieliście przez dłuższy okres, zjeść smacznie, nasze polskie, tradycyjne i nie tylko potrawy i pobawić się przy świetnej muzyce. Pogoda również nas dopieściła swoimi ciepłymi, słonecznymi promieniami i pozwoliła nam na to abyśmy spędzili ten dzień na czystym, świeżym powietrzu w gronie naszej Polonii. Z tego miejsca dziękujemy wszystkim za przybycie i do zobaczenia w szkole, na rozpoczęciu roku szkolnego 2019/20.

Joanna Chojnowski-Schroeder