Diamentowy Jubileusz

60 lat to nie lada okazja do świętowania. Niestety z powodu trwającej pandemii i obostrzeń z nią związanych uroczystości odbyły się nie tylko z rocznym opóźnieniem, ale i znacznie skromniej, niż było to oryginalnie planowane.
    Jubileuszowe obchody rozpoczęła msza św. w kościele Najświętszego Serca w New Britain, CT. Następnie goście udali się do Crystall Ballroom na jubileuszowe spotkanie. Pani Dyrektor Elżbieta Złotnik oraz Pani Prezes Joanna Michalski wspólnie uroczyście powitały przybyłych gości, wśród których znaleźli się:

•  Anna Tracz – Wiceprezes Centrali Polskich Szkół Dokształcających w USA
    • Wioletta Jusińska – Prezes Terenowy CPSD na stan CT
    • Mieczysław Bajek i Zygmunt Pietrzak – byli Dyrektorzy szkoły
    • Ewa Parzych i Katarzyna Kazimierczak – byli Prezesi Zarządu
    • Ksiądz Stanisław Dudek z Parafii Najświętszego Serca
    • przedstawiciele Rady Rodziców
    • Grono Pedagogiczne.

Filmowy wehikuł czasu przybliżył nam sześć dekad historii szkoły. Jednocześnie przypomniał nam, że szkoła to LUDZIE Z WIELKIM SERCEM, którzy poświęcają swój czas i talenty, aby wszystko działało sprawnie i na najwyższym poziomie.

Centrala Polskich Szkół Dokształcających w USA przekazała z tej okazji gratulacje dla Grona Pedagogicznego oraz wyróżniła Dyplomem Prezesa CPSD Panią Dyrektor Elżbietę Złotnik, która od 10 lat z zaangażowaniem i sukcesami piastuje to stanowisko. CPSD, Dyrekcja oraz Zarząd szkoły wyróżniły również pisemnymi podziękowaniami za wkład włożony w funkcjonowanie szkoły następujące osoby:

• nauczyciele – Małgorzata Górecki, Anna Hayes, Ewa Lewkowicz, Elżbieta Mulawka, Urszula Niemczycka, Barbara Porczak, Marzena Radziwoń, Renata Senenko, Andrzej Sokołowski, Agata Śmiarowski
    • rodzice najbardziej zaangażowani w działalność Rady Rodziców – Beata Adamus,  Sylwia Baldowski, Joanna Bilas, Agnieszka Klimas, Joanna Michalski, Anna Pajor, Renata Staroń, Alina Szymańska, Dorota Urban.

Po części oficjalnej przyszedł czas na długie rozmowy, wspomnienia, szkolne anegdoty, oglądanie fotografii w szkolnych kronikach. Czas spędzony “na żywo” w tak wyjątkowym gronie zleciał zbyt szybko. Wszyscy opuszczali uroczystość z uśmiechami na twarzach i nadzieją, że niebawem wrócimy do tradycyjnego nauczania w szkolnych ławkach i będziemy mogli spotykać się z naszymi uczniami w szkolne soboty.

Na szczególne podziękowania zasługują przedstawicielki CPSD – Panie Anna Tracz oraz Wioletta Jusińska, które zaszczyciły nas swoją obecnością podczas Jubileuszu oraz Crystall Ballroom za wspaniałe ugoszczenie nas w swych progach. Gorące podziękowania należą się również dla Zarządu i Dyrekcji za wspaniale zorganizowane spotkanie podczas tak trudnego czasu.

Tymczasem życzymy Jubilatce – NASZEJ SZKOLE – wielu wspaniałych lat, setek fantastycznych i uzdolnionych uczniów, kreatywnych i cierpliwych nauczycieli oraz całego grona Aniołów, które będą Ją wspierać jeszcze bardziej niż do tej pory.

100 LAT NASZA SZKOŁO!!!

Tekst: Renata Senenko                                                                                  Zdjęcia: Sylwia Baldowski i Paulina Soboń