Człowiek Roku 2023

Z radością informujemy, że Pani Joanna Michalska, pełniąca funkcję Prezesa Szkoły Języka Polskiego w New Britain, CT, została uhonorowana tytułem “Człowiek Roku 2023”. Ta prestiżowa nagroda jest ukoronowaniem wieloletniej ciężkiej pracy oraz oddania, jakie Pani Michalska i jej zespół wkładają w promocję polskiej kultury oraz edukację młodego pokolenia.

Od 2012 roku jej nieustanne zaangażowanie w rozwój polskiej szkoły sobotniej, połączone z wyjątkową pasją do pomagania, zasługuje na najwyższe uznanie. Dzięki jej determinacji oraz świetnemu zorganizowaniu, polska społeczność w okolicach New Britain, CT ma okazję pielęgnować swoje dziedzictwo kulturowe i językowe.

W uznaniu dla jej wybitnych osiągnięć, lokalna społeczność składa Pani Michalskiej serdeczne podziękowania za bezinteresowne poświęcenie i oddanie, które przyczyniają się do wzrostu i rozwoju naszej społeczności. Nagroda “Człowiek Roku 2023” jest tylko ukoronowaniem długiej listy symbolicznych gestów doceniających jej wysiłek.

Życzymy Pani Michalskiej dalszych sukcesów w jej inspirującej działalności oraz nieustającej misji umacniania polskiej tożsamości i dziedzictwa kulturowego wśród Polonii amerykańskiej.

Z wyrazami uznania,

Szkoła Języka Polskiego