• Czerwone Gitary

Dnia 7 kwietnia o godzinie 20:00 miał miejsce koncert zespołu Czerwone Gitary na scenie New Britain High School. Szkoła Języka Polskiego miała specjalne zaproszenie na ten występ, ponieważ grupa naszych śpiewających uczniów miała zaszczyt wystąpic na scenie wraz z zespołem Czerwone Gitary w utworze pt;”Anna Maria”

Anna Maria – polska piosenka, subtelna ballada, powstała w 1968 roku, wykonywana przez zespół Czerwone Gitary i jego lidera Seweryna Krajewskiego, popularna pod koniec lat 60 XX w. i w latach 70 XX w., do dziś często przypominana w radiu i telewizji.Tekst do tej piosenki zamówił jej kompozytor Seweryn Krajewski u Krzysztofa Dzikowskiego, piszącego utwory m.in. dla Czerwonych Gitar.

Serdeczne podziękowania za przygotowania dla pani Marzeny Radziwon, Urszuli Niemczyckiej, Agaty Smiarowskiej.

Oto lista dzieci, które miały ten wielki zaszczyt wystąpic tego wieczoru;

Julia Bielska

Oliwia Grabek