Czerwcowa wycieczka klas 0-6 do High Meadow Resort 2019 w Granby, CT

Czy nie wydaje się Wam, że ten rok szkolny 2018/2019 zleciał naprawdę szybko? Nie powiem, był to bardzo intensywny, pełen różnorodnych wydarzeń i miłych niespodzianek rok. Uczniowie naszej szkoły wykazali się w pełni swoim profesjonalizmem i umiejętnościami, jeżeli spojrzymy na ich osiągnięcia edukacyjne i artystyczne, z czego jesteśmy bardzo dumni. Była nauka, był Kangur matematyczny, były matury i akademie. Wielu uczniów również pokazało swoje talenty na scenie. Nie chodzi mi o podsumowanie roku szkolnego, tylko o zademnostrowanie ciężkiej pracy, której dokonali nasi uczniowie w tym roku szkolnym. Za tę pracę pragnęliśmy ich godnie wynagrodzić. Udało nam się zorganizować aż trzy wycieczki w tym roku, naturalnie dopasowane do wieku oraz zainteresowań naszych uczniów.

1 czerwaca, dokładnie w dniu Dnia Dziecka dzieci klas 0-6 szkolnymi autobusami wyruszyły na wycieczkę do High Meadow Resort w Granby, CT. Pogoda z samego rana nie rozpieszczała nas mocno swymi słonecznymi promieniami lecz nikomu to w ogóle nie przeszkadzało. Dzieciom zostało zapewnionych tyle fajnych atrakcji, że świerza bryza wręcz pomagała łapać oddech. Wspinaczki po ściance, gry w golfa, w siatkówkę, czy też w badmintona lub przeciąganie liny to gry, które pochłonęły naszych uczniów podczas wyjazdu. Naturalnie, najbardziej preferowaną atrakcją był jednak basen. Pojedyńczo nasi podopieczni skakali z trampoliny do wody, a końca kolejki nie było widać. Uczniowie, którzy nie byli zainteresowani skokami do wody, mogi po prostu spokojnie “poszaleć” w wodzie. Dzień był długi, pełen radosnych wrażeń i przede wszystkim ruchu. Zmęczonym krokiem ruszyliśmy wszyscy w stronę autobusów, które zawiozły nas do szkoły. Jestem przekonana, że ten dzień pozostanie długo w naszej i Waszej pamięci.

Joanna Chojnowski-Schroeder