Biało-czerwona Polanka

Chociaż jesteśmy w USA, to chciałoby się powiedzieć, że polska złota jesień rozpieszcza nas swoimi kolorami i ciepłymi promieniami słońca. Wokół czerwono, pomarańczowo, żółto i brązowo, a na Polance w New Britain, CT nadal biało-czerwono. To wszystko za sprawą naszych uczniów, którzy pilnie uczą się języka polskiego i z uśmiechem przychodzą do “zielonej szkoły”. W dodatku pierwszoklasiści odświętnie ubrali się w biało-czerwone stroje, aby dumnie złożyć przysięgę pierwszaka i zostać pasowanym na ucznia. Pani Dyrektor Elżbieta Złotnik dokonała pasowania naszym szkolnym zaczarowanym ołówkiem, dzięki któremu każdy pierwszoklasista zamienił się w prawdziwego ucznia. Od tej pory każdy z nich ma prawa ucznia, ale też jego obowiązki. Wszyscy obiecali, że będą pilnie uczyć się języka polskiego i zawsze z szerokim uśmiechem na buzi przychodzić do szkoły. Wystarczy spojrzeć na miny pasowanych pierwszaków, aby przekonać się jak ważne wydarzenie spotkało ich tego dnia. Również ich rodzice z dumą obserwowali uroczystość i niektórym nawet popłynęła łezka szczęścia i niedowierzania, że ich maluszki z takim przejęciem przyjęły na siebie nowe obowiązki.

Tekst – Renata Senenko

Zdjęcia – Sylwia Baldowski